Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczny pieszy nosi odblaski" - podsumowanie działań świętochłowickiej drogówki

  • Dodano: 2019-07-09 08:15, aktualizacja: 2019-07-09 08:23

W minionym tygodniu policjanci świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy nosi odblaski”.

Ich celem było zwrócenie uwagi pieszym uczestnikom ruchu drogowego o istocie używania odblasków, szczególnie poza obszarem zabudowanym.

Działania przeprowadzono w kilku wytypowanych miejscach naszego miasta

Policjanci w trakcie kontroli przypominali pieszym, że noszenie odblasków zwiększa ich bezpieczeństwo, bowiem to dzięki nim jesteśmy dużo lepiej widoczni dla kierowców.

„Bezpieczny pieszy nosi odblaski” to działania zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy. Ich celem jest dotarcie do mieszkańców, którzy wciąż nie używają odblasków i uzmysłowienie im jak te mogą znacznie przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa. Policjanci zwracali uwagę głównie na pieszych uczestników ruchu drogowego, choć i wśród kierowców nie obyło się bez kontroli drogowych.

Mundurowi wylegitymowali 34 osoby oraz przeprowadzili 29 kontroli pojazdów. Ukarano 15 osób mandatami karnymi, a wobec 18 policjanci zastosowali pouczenie. W trakcie działań nie obyło się bez kontroli trzeźwości, zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę. Stróże prawa przebadali blisko 300 kierujących.

To pokazuje jak ważne jest kontynuowanie tego typu działań w przyszłości.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Bisz

    przydałoby się, żeby w końcu piesi zaczęli szanować swoje życie i zdrowie psychiczne kierowców. Ostatnio jak jechałem w nocy przez jakąś wieś to w yanosiku ostrzeżenie, zwolniłem, a tu środkiem drogi idzie ubrany na czarno, zataczające się pan. A ciemno było tak, że szkoda gadać...

  • admirał flotylli

    Ile z tych mandatów było wystawionych bezprawnie? Czyli mandaty za przechodzenie w rejonie skrzyżowania, co jest dozwolone w kodeksie drogowym (nie musi być pasów dla pieszych), a o czym "zapominają" świętochłowiccy policjanci i próbują wciskać nieświadomym mieszkańcom mandaty za w pełni legalne przechodzenie przez ulice!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.