Wiadomości z Świętochłowic

Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Świętochłowic

  • Dodano: 2022-03-24 08:00, aktualizacja: 2022-03-24 08:17

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Mammografia dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat

Systematyczna mammografia, umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Świętochłowicach w dniu 5 kwietnia 2022 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Galerii Omni Centrum, przy Tesco, ul. Chorzowska 19.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki, lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Przy rejestracji nie jest wymagane skierowanie na badanie

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Przed badaniem konieczna jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie Lux Med. Do rejestracji niezbędny jest dowód osobisty. Z kolei na badanie można zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek i personelu medycznego obowiązują środki ochronne takie jak  stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie Lux Med

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również