Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bezpłatne badania mammograficzne w Świętochłowicach

  • Dodano: 2019-02-25 08:45, aktualizacja: 2019-02-25 09:18

W poniedziałek i wtorek (25 i 26 lutego) w Świętochłowicach będzie skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Mobilna pracownia mammograficzna zostanie zlokalizowana przy Galerii Atrium, przy sklepie Tesco (ul. Chorzowska 19). Badania będą wykonywane przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny w poniedziałek w godzinach od 11.00 do 18.00 i wtorek w godz. 9.00 - 16.00.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego ważne jest zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii, jeśli była ona wykonywana.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.