Wiadomości z Świętochłowic

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

  • Dodano: 2022-02-22 06:15, aktualizacja: 2022-02-22 06:20

W związku z obchodzonym dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw w dniach od 21 do 27 lutego 2022 r. członkowie Izby Adwokackiej w Katowicach uczestniczą w organizacji Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

W związku z tym adwokaci Izby zapraszają do korzystania z udzielanych nieodpłatnie porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem w ramach zaplanowanych dyżurów.

Pomoc prawna będzie udzielana co do zasady za pomocą środków komunikowania się na odległość, z możliwością spotkania stacjonarnie w kancelarii wybranego adwokata po uprzednim ustaleniu z nim terminu.

W projekcie corocznie biorą udział między innymi sądy, prokuratury, jednostki Policji, organizacje pozarządowe i przedstawiciele zawodów prawniczych. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną m.in. w sądach, zaś z ramienia Izby Adwokackiej zdalnie, kontaktując się z adwokatami, którzy podjęli się pomocy prawnej w ramach obchodów.

Celem organizacji obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Na stronie internetowej Izby Adwokackiej w Katowicach znajduje się lista adwokatów udzielających porad oraz godziny pełnionych przez nich dyżurów.

Projekt koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również