Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bieg Hałdami Śląska

 • Dodano: 2018-05-28 12:15

W sobotę odbyła się czwarta edycja Biegu Hałdami Śląska Uczestnicy upamiętnili poświęcenie i dokonania powstańców śląskich, pokonując ekstremalną trasę przez błoto, wodę, mniejsze i większe pagórki.

26 maja zawodnicy wystartowali spod pomnika Powstańców w Lipinach, w ten sposób upamiętnili poświęcenie i dokonania powstańców śląskich. Biegacze do wyboru mieli trasy o długości 6 lub 12 km.

Trasę 12-kilometrową w kategorii Open Mix najszybciej pokonał Mateusz Kamiński z Radzionkowa. Drugie miejsce zajął Grzegorz Lisowski ze Świętochłowic, a trzecie Arkadiusz Pyka z Paniówek.Wśród kobiet na 12 km najszybszą wśród pań była Anna Sanetra z Chorzowa. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pukocz z Katowic, a trzecie - Aleksandra Pawlus z Będzina.

W biegu na 6 km najszybciej trudną trasę w kategorii Open Mix pokonał Aleksander Zięba ze Strzyżowic. Drugie miejsce zdobył Zbigniew Kamiński z Czerwionki-Leszczyny, a trzecie wywalczył Adam Juzyk z Rudy Śląskiej. Najszybszą kobietą, która przebiegła 6 km trasę Biegu Hałdami Śląska została Kinga Mołdrzyk ze Świętochłowic. Drugie miejsce również wywalczyła mieszkanka Świętochłowic - Barbara Beigert-Kielar. Trzecie miejsca zajęła Julia Fus z Piekar Śląskich.

Bieg Hałdami Śląska

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • anna

  brawo dla naszego pana prezydenta jest siła !!!

 • hahaha

  nie wiem co ty bierzesz ale weź połowe , tam jest panika aż biegunki podostawali

 • Attorney

  A takie pytanko - czy i kiedy organizatorzy posprzątają odpady w postaci taśmy wygradzających trasę? Bo w niedzielę "girlandy" furgały, aż miło.

 • twój panicz

  ale masz ból[...]y przyjazny januszu

 • nowoczesny

  Przyznam szczerze, że trochę się zawiodłem, myślałem że na listach startowych zobaczymy chociażby Pana Darka Jurczyka, lub któreś z jego alter ego, np. Jakuba Filusa. A tu zonk. Ni ma :(

 • Gonzo

  Co to nie było więcej zdjęć z "delfinem destruktorem"

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.