Wiadomości z Świętochłowic

Bilans działań NURD w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-01-26 06:45, aktualizacja: 2021-01-26 07:02

Świętochłowicka drogówka podsumowała piątkowe działania „Nurd”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 10 policjantów. Ujawniono ponad 30 naruszeń przepisów drogowych.

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy wzięli udział w działaniach o kryptonimie „NURD”. Nadrzędnym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych z ich udziałem poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z ich bezpieczeństwem. Mimo to policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na tzw. pasach, a przecież w swej istocie powinny one gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni.

10 policjantów miejscowej drogówki zabezpieczało najbardziej zagrożone miejsca w Świętochłowicach. Ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów drogowych. Najczęściej popełniane wśród pieszych przewinienia, dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Natomiast kierujący najczęściej przekraczali prędkość w okolicy przejść dla pieszych.

W trakcie działań mundurowi przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o konieczności używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego / rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.