Wiadomości z Świętochłowic

Bilans działań NURD w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-01-26 06:45, aktualizacja: 2021-01-26 07:02

Świętochłowicka drogówka podsumowała piątkowe działania „Nurd”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 10 policjantów. Ujawniono ponad 30 naruszeń przepisów drogowych.

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy wzięli udział w działaniach o kryptonimie „NURD”. Nadrzędnym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych z ich udziałem poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z ich bezpieczeństwem. Mimo to policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, iż znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na tzw. pasach, a przecież w swej istocie powinny one gwarantować im bezpieczne przekroczenie jezdni.

10 policjantów miejscowej drogówki zabezpieczało najbardziej zagrożone miejsca w Świętochłowicach. Ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów drogowych. Najczęściej popełniane wśród pieszych przewinienia, dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Natomiast kierujący najczęściej przekraczali prędkość w okolicy przejść dla pieszych.

W trakcie działań mundurowi przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o konieczności używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego / rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.