Wiadomości z Świętochłowic

Budowa kolejnej restauracji McDonald’s dobiega końca. Lokal mieści się obok MAX Burgers

 • Dodano: 2021-08-02 10:15

Prace budowlane kolejnej restauracji McDonald’s w Chorzowie nie zwalniają tempa. Nowy lokal znajduje się zaledwie kilka kroków od Świętochłowic. Jak wpłynie to na MAX Premium Burgers?  

Trzeci lokal McDonald's w Chorzowie 

To już trzecia restauracja popularnej amerykańskiej sieci w Chorzowie. Miasto było jednym z pierwszych w regionie, w którym pojawił się McDonald’s. Przez ponad dwie dekady działał przy ul. Wolności, jednak w 2014 roku został zamknięty. Obecnie działają czynnie dwa lokale przy przelotowych trasach – na ul. Katowickiej i przy Drogowej Trasie Średnicowej.  
Najnowsza restauracja znajduje się tuż obok Świętochłowic. Miasto jak dotąd nie doczekało się własnej restauracji McDonald’s. 

- W Chorzowie działają już dwie restauracje McDonald’s. Nadal widzimy jednak potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa - mówiła Patrycja Pazio z McDonald’s Polska. 

Prace budowlane nad kolejną restauracją wciąż trwają, jednak już za niedługo zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, będą mogli zjeść dobrze znane przysmaki w nowo powstałym lokalu. Czas zakończenia budowy przewidziano na 31 sierpnia br.

Konkurencja dla świętochłowickiego MAX Premium Burgers 

Nowy McDonald’s znajduje się przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, zalewie kilka kroków od granicy Świętochłowic, gdzie swoją lokalizację ma konkurencja, czyli szwedzka sieć burgerów MAX Premium Burgers. Skandynawski fast-food został otwarty w listopadzie 2018 roku. Restauracja znajduje się w przy ulicy Żołnierskiej 33, przy trasie DTŚ. 

Czy powstający obok McDonald’s jest realnym zagrożeniem? Prawdopodobnie tak, zważając na to, że jest to jedna z najbardziej popularnych sieci na całym świecie, w tym również w Polsce. 

- McDonald’s w Polsce to przykład firmy o globalnej skali działalności, wpływającej na otoczenie i lokalne społeczności - możemy przeczytać w raporcie McDonald’s z 2020 roku.  

Mimo że historia MAX Premium Burgers jest niewiele krótsza od McDonald’s, to w Polsce szwedzka sieć fast-food nie jest na tyle znana i rozpowszechniona, jak amerykańska. Dla porównania, MAX Premium Burgers posiada 11 restauracji w Polsce, gdzie McDonald’s ma ich już ponad 400.  
Niemniej jednak to, na ile amerykański gigant faktycznie zaszkodzi sąsiadom, pokaże tylko czas. 

Budowa kolejnej restauracji McDonald’s dobiega końca


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Komentarze (11)    dodaj »

 • Janusz

  Nie wczytuję kuponów !

 • Bolesława

  KOSTEMPSKI ODDAJ NASZE 100 MILIONÓW

 • Mieczysław

  Ludzie, trują nas a my jeszcze za to płacimy

 • Jan

  Jestem pewien że jakością serwowanych burgerów MAX Premium wygra, zdecydowanie.

 • Big Farma

  Kiedyś w burgerze wykryto łajno krowie. Poprostu wrzuca się cała krowę do maszyny i się miele. Smacznego.

 • Urbanlegend

  Big Farma za dużo siedzisz na fb, weź lepiej książkę do ręki i poczytaj lepiej Ci to zrobi oczywiście jeśli potrafisz czytać .

 • Mieszkaniec

  Kto znalazł te łajno, kosmici? Masz jeszcze jakieś ciekawe historię? Pewnie twój poziom kulinarny jest na poziomie gorącego kubka

 • Mieszkaniec

  Ja bym się modlił na miejsce max burgera żeby mcdonald zatrudnił Begera najlepiej na kierownika, dwa-trzy lata i z mcdonalda zostanie stodoła.

 • Mieszkaniec

  Kolejne miejsce pracy za najniższa krajową

 • Mieszkaniec

  Lepsze to niż bycie darmozjadem

 • Nut

  Załóż firmę, zainwestuj własne pieniądze, zatrudnij pracowników płać 300% średniej krajowej a nie marnuj energii na ujadanie w necie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również