Wiadomości z Świętochłowic

Budowa myjni samoobsługowych - jak odpowiednio się do niej przygotować?

  • Dodano: 2021-05-04 15:45

Szukanie inwestycji, które byłyby w stanie przynieść wymierne i stałe korzyści przy minimalnych późniejszych nakładach finansowych coraz częściej skłania ludzi ku myjniom samoobsługowym. Choć mogłoby się wydawać, że "boom" na nie przeminął, a te znaleźć można w każdym mieście faktem jest, że wciąż są w stanie przynieść wymierne korzyści. Dobitnym dowodem na to są kolejki, jakie piętrzą się przed już otwartymi i funkcjonującymi myjniami, zwłaszcza w weekendy. Jak zatem rozplanować inwestycję tego typu tak, aby przynosiła wymierne korzyści? Jaka firma podejmie się realizacji tego typu myjni? Te kwestie zamierzamy poruszyć w dzisiejszym wpisie.

 

Budowa myjni samoobsługowych - jak się do takowej przygotować?

Myjnia samoobsługowa jako inwestycja sprawdza się znakomicie. Pod warunkiem że zostanie ona przygotowana w sposób przemyślany, a nie bezmyślny. Poniżej prezentujemy kilka aspektów, które liczą się w tym zdecydowanie najbardziej, a bez których ciężko będzie stworzyć miejsce, które będzie przynosiło rzeczywisty zarobek.

  • Wybór właściwej lokalizacji - odpowiednia lokalizacja to podstawa w działaniu absolutnie każdej myjni samoobsługowej. Powinna ona brać pod uwagę dwa podstawowe czynniki: konkurencję oraz natężenie ruchu. Myjnia tego typu zawsze powinna znajdować się w okolicach drogi. Tylko wtedy bowiem będzie w stanie generować przychód na podstawie spontanicznych wizyt kierowców. Lokalizacja powinna brać pod uwagę konkurencję - myjnia powinna znajdować się odpowiednio daleko od niej. W tym wszystkim ważne jest bowiem, by ograniczyć klientowi możliwość wyboru. Ta często prowadzi do strat w klientach, niekoniecznie takich wynikających z jakości świadczonych usług.
  • Rozplanowanie kampanii marketingowej - główną reklamą myjni jest ta w postaci banneru znajdującego się tuż przed nią i tuż za nią (w przeciwnym kierunku). To banner, który wskazuje obecność takiej właśnie myjni i zachęca do skręcenia do niej. Warto już zawczasu zadbać o to, by była możliwość umiejscowienia takowego (dość daleko od działki). Zwłaszcza, że przyczynia się on do zdecydowanej większości konwersji w obrębie myjni.
  • Wybór firmy budującej - bardzo istotne w całym procesie powstawania myjni samoobsługowej jest wybranie firmy, która tak właściwie ją postawi. Ważne jest to, by cechowała się dużym poziomem profesjonalizmu, a jednocześnie była w stanie przygotować coś rzeczywiście godnego uwagi, funkcjonalnego i nowoczesnego.
  • Przeanalizowanie potencjalnego zarobku - mając już wybraną lokalizację, warto wybrać się w plener i zbadać, ilu kierowców dziennie mogłoby potencjalnie koło niej przejeżdżać. Ma to olbrzymie znaczenie w generowaniu przez nią zarobków. Dobra myjnia to taka, która znajduje się w okolicy największego ruchu.
  • Przygotowanie właściwego projektu - zanim firma zajmująca się budową myjni przystąpi do prac, konieczne jest przygotowanie ostatecznego projektu wyglądu całej myjni. Należy zadbać o to, by w pełni wykorzystywał powierzchnię działki, jaką tak właściwie się dysponuje. Liczy się tutaj przede wszystkim liczba stanowisk do mycia. Dwa to obecnie absolutny standard.

 

Jak wybrać firmę, która zbuduje tego typu myjnię?

Choć firm zajmujących się stricte budową myjni samoobsługowych nie ma na rynku dużo, istnieje wiele takich, które zajmują się szeroko pojętym budowaniem i nie obawiają się zajęcia się właśnie myjnią. Z tym, że najlepiej postawić na podmiot wysoce wyspecjalizowany właśnie w myjniach - najlepiej taki, który ma w tym jak największe doświadczenie. Doskonałym przykładem takowego jest firma SG7, która działa w branży od wielu lat, a która oferuje wykonania na absolutnym poziomie. Ale na co przy wyborze firmy tego typu, poza doświadczeniem, warto patrzeć?

Przede wszystkim na portfolio, a zatem te myjnie, które przez daną firmę zostały już stworzone. Dobra firma tego typu z chęcią chwali się już zrealizowanymi przez siebie projektami. Warto z tego korzystać, przyglądając się z bliska nie tylko ich wyglądowi, ale i sposobowi działania. Dziś bowiem klientowi nie wystarczy mieć myjnię samoobsługową. Musi on mieć mnóstwo funkcji. Ich większa ilość dobrze wpływa zresztą również na zarobek, gdyż wydłuża czas mycia auta przez konkretnego klienta.

Wybór firmy zajmującej się budową myjni warto bazować na własnych potrzebach, oczekiwaniach i wymaganiach, ale też posiadanym przez siebie budżecie. Należy przy tym porównywać oferty wielu różnych firm tego typu, zawsze decydując się na taką, która uczyni cały proces jak najbardziej opłacalnym.

 

Podsumowanie

Budowa myjni samoobsługowych wciąż potrafi być świetnym pomysłem na biznes - zwłaszcza że już od wielu lat myjnie tego typu cieszą się niesłabnącą popularnością. Po tak długim czasie od ich wprowadzenia wciąż widać olbrzymi popyt właśnie na nie. Popyt, któremu trzeba jakoś sprostać. Nie oznacza to jednak, że powinno się to robić na ślepo. Wręcz przeciwnie, odpowiednie przemyślenie całej inwestycji jest kluczowe w tym, by mogła ona przynosić zysk. Podobnie zresztą, jak wybór firmy, która zajmie się właściwym postawieniem gotowej do użytkowania myjni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.