Wiadomości z Świętochłowic

Chcesz odmienić wygląd swojego domu? Najwyższa pora na elewację z kamienia lub płytek!

  • Dodano: 2022-01-11 09:15, aktualizacja: 2022-01-12 08:33

Niezależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie budowy domu, czy też mieszkamy w nim już od kilku lat, prędzej czy później staniemy przed znanym wielu dylematem dotyczącym elewacji budynku. Wielu pozostanie jedynie przy otynkowanej i pokrytej kolorem ścianie. Dużo jednak stracą, bowiem elewacja wykonana z kamienia lub płytek potrafi odmienić domostwo nie do poznania. Tym bardziej, że rynek oferuje tak duże możliwości, że „swoją” estetykę będą znaleźć nawet najbardziej wymagający.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Elewację budynku wykonamy m.in. z marmuru, drewna czy blachy

„Gołe” i – umówmy się – mało efektowne białe ściany domu ożywimy za sprawą ozdobnych elementów, które możemy dobrać idealnie podług indywidualnych preferencji. Za ich pomocą przyozdobimy nie tylko ściany, ale zaakcentujemy też poszczególne części budynku, takie jak wnęki okienne czy tarasy. Jak wspomnieliśmy, przy wyborze materiału, z którego ma być wykonane elewacja, ogranicza nas jedynie wyobraźnia i oczywiście zasobność portfela. Dużą popularnością cieszą się choćby elewacje wykonane z kamienia naturalnego, marmuru, granitu oraz  betonu architektonicznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ściany pokryć też drewnem, blachą, silikatem, płytami z włóknocementu bądź tapetą izolacyjną. Każdy z wymienionych typów elewacji ma oczywiście swoje mocne i słabsze strony, które trzeba dokładnie poznać przed dokonaniem zakupu i montażem. Warto też zapoznać się z dostępnymi w Internecie wizualizacjami prezentującymi, jak marmur, drewno czy beton prezentują się już na ścianach. 

Moda na klinkier nigdy się nie kończy. Trwałość idzie tu ramię w ramię z elegancką estetyką

Uważny czytelnik z pewnością zauważył, że na powyższej liście zabrakło klinkieru – zasługuje on bowiem na to, by poświęcić mu nieco więcej miejsca. Przy relatywnie niewygórowanej cenie otrzymujemy materiał, który łączy w sobie ponadprzeciętną wytrzymałość z niebanalną choć niezwykle subtelną estetyką. Klinkier powstaje w procesie wypalania specjalnych gatunków gliny w temperaturze sięgającej 1200-1300 stopni Celsjusza. Gotowy produkt w postaci płytek https://www.feldhaus.pl/plytki-elewacyjne-klinkierowe lub cegieł cechuje się wytrzymałością na nacisk, ścieranie i zabrudzenia. Niestraszne są mu również skrajne temperatury i wilgoć. W efekcie, po inwestycji w elewację z klinkieru nie musimy obawiać się widma częstych napraw i uciążliwej konserwacji. A przy tym płytki i cegły z klinkieru zakupimy w niezwykle rozbudowanej palecie kolorów i wzorów, tak więc doskonale podkreślą one estetykę każdego domu. I nie tylko, bowiem klinkier zdobi również budynki użyteczności publicznej, a także obiekty zabytkowe i sakralne. Jeśli  właśnie planujesz montaż elewacji klinkierowej, pamiętaj, że w tym przypadku nie należy iść na żadne kompromisy w kontekście jakości materiału, który trafi na ściany Twojego domu. Z tego samego założenia wychodzi firma Feldhaus – gwarancją jakości jest w jej przypadku ponad 150-letnie doświadczenie w branży. Do produkcji płytek i cegieł firma wykorzystuje jedynie pierwszorzędne gatunki gliny, a późniejszy proces jej wypalania jest w pełni zautomatyzowany i monitorowany na każdym etapie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.