Wiadomości z Świętochłowic

Chropaczów otrzyma zieloną inwestycję! Wybrano skwer przy ul. Łagiewnickiej

  • Dodano: 2024-06-07 14:30

W tegorocznych wyborach samorządowych największą frekwencję odnotowano w Chropaczowie. Mieszkańcy dzielnicy w zamian za tak liczne udanie się do urn będą mogli cieszyć się zieloną inwestycją. Już niebawem skwer przy ulicy Łagiewnickiej będzie jeszcze ładniejszy!

Chropaczów nagrodzony za najwyższą frekwencję

Niebawem w Chropaczowie zrobi się jeszcze bardziej zielono! Wszystko za sprawą przedwyborczej deklaracji Daniela Begera, który obiecał, że okręg wyborczy, który odnotuje najwyższą frekwencję podczas tegorocznych wyborów samorządowych, otrzyma zieloną inwestycję dla swojej dzielnicy.

Zwycięskim okręgiem okazał się Chropaczów, gdzie najwięcej mieszkańców naszego miasta zdecydowało się odwiedzić lokale wyborcze i oddać swój głos w obydwu turach! Chropaczów, w którym frekwencja wyniosła 50,30% i 39,53% pokonał Zgodę (frekwencja: 46,43 % i 36,84 %), Piaśniki i Lipiny (frekwencja: 46,12 % 35,67 %), a nawet Śródmieście, które stanowiło dla niego największą konkurencję, uzyskując frekwencję wynoszącą 47,37 % i 37,33 %.

– Chropaczów jako okręg wyborczy uzyskał w obydwu turach wyborów samorządowych najwyższą frekwencję (50,30% i 39,53%)! To mnie bardzo cieszy! Między innymi dlatego, że jest to także mój okręg, który reprezentuję – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Jaka nagroda czeka mieszkańców Chropaczowa?

Za uzyskanie najwyższej frekwencji zgodnie z obietnicami Chropaczów otrzyma zieloną inwestycję. Wybrano już teren, który sprawi, że w dzielnicy będzie jeszcze bardziej zielono! Wybór padł na skwer przy ul. Łagiewnickiej, na którym znajduje się już między innymi siłownia plenerowa. Teren zostanie zagospodarowany zielenią oraz ławeczkami, które umożliwią wypoczynek w pięknym otoczeniu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Mam nadzieję że posadza co najmniej 300 drzew czyli tyle ile wycięto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również