Wiadomości z Świętochłowic

Co z wypłatami dodatku węglowego w Świętochłowicach?

 • Dodano: 2022-09-28 13:30

Rozpoczynający się sezon grzewczy i wciąż rosnące ceny węgla to największe obawy części mieszkańców Świętochłowic. Pomocą w tych trudnych chwilach ma być rządowy dodatek węglowy. Kiedy obiecane pieniądze pojawią się na kontach mieszkańców naszego miasta?

Dodatek węglowy 2022. Kiedy pierwsze wypłaty dodatku w Świętochłowicach?

Trwa szczegółowa weryfikacja wniosków o dodatek węglowy. Na ten moment do wypłaty dodatku zakwalifikowano ok. tysiąca z ponad czterech tysięcy złożonych wniosków w Świętochłowicach, a wciąż napływają nowe. 

Jak informuje prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, weryfikowanie wniosków jest czasochłonne, ponieważ część z nich została wypełniona niedbale lub nieczytelnie, a dane nie pokrywają się z deklaracjami złożonymi w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Mieszkańcy, którzy we wnioskach podali adres e-mail, są informowani o przyznanych środkach drogą elektroniczną.

W piątek ruszą pierwsze wypłaty dodatku

20,4 mln zł, które mają zostać wypłacone mieszkańcom Świętochłowic w ramach dodatku węglowego, od minionego piątku 23 września znajdują się już na koncie świętochłowickiego urzędu. 

– W piątek na konto Urzędu Miejskiego wpłynęły środki przeznaczone na wypłatę tzw. dodatku węglowego – przekazał Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Pieniądze na ten moment są zamrożone, ponieważ najpierw muszą zostać przyjęte do budżetu miasta podczas najbliższej sesji Rady Miasta. Sesja ta odbędzie się jutro (czwartek 29 września).

Od piątku planowane są pierwsze wypłaty dodatku węglowego na konta mieszkańców Świętochłowic.

Dodatek węglowy – dla kogo?

Przypominamy, że o dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Wymienione urządzenia muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego.

Co z wypłatami dodatku węglowego w Świętochłowicach?

Komentarze (5)    dodaj »

 • basiaz

  60 dni od złożenia wniosku... i cisza, ani maila z potwierdzeniem ani pieniędzy na koncie.

 • Kasia

  Nie powinni ani złotówki wypłacić . Miał być zakaz palenia węglem , gdzie ekologia ? Powinno się kontrolować ludzi czy zakupili węgiel czy alkohol bo co niektórzy już czekają na to ! Po wypłaceniu pieniędzy powinni mieć czas 2-3 tyg na zakup węgla a jak nie to kasę zwracać

 • Ddff

  I gdzie te wypłaty dodatku węglowego chyba na swoje konta a nie mieszkancom

 • Miau Węglowy

  Ja już dostałem, na wszystkie swoje mieszkania, czyli w sumie 12 tysięcy. Wpłynęły w piątek na konto.

 • Ania

  Ostatnio pisałeś że ok 10 września dostałeś na wszystkie mieszkania I kwotę tą samą to teraz ściemniasz czy wcześniej?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również