Wiadomości z Świętochłowic

Coraz więcej "ławek dla seniorów" przy świętochłowickich deptakach

 • Dodano: 2020-07-15 06:30, aktualizacja: 2020-07-15 06:38

Z inicjatywy Radnych reprezentujących Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice: Agnieszki Beger, Artura Pawłowskiego i Jacka Kamińskiego, wzdłuż chodników przy ul. Korfantego, Krasickiego i Bieszczadzkiej ustawione zostały kolejne „ławki dla seniorów”.

To efekt próśb starszych mieszkańców Świętochłowic, którzy potrzebowali miejsca do odpoczynku w drodze do przystanków tramwajowych, sklepów czy biblioteki. Na razie rozstawionych zostało 8 ławek, jednak z uwagi na spore zainteresowanie i wyraźną potrzebę świętochłowiczan planowane jest rozwinięcie akcji o kolejne lokalizacje. W drugiej połowie maja br. podobne 3 ławki pojawiły się również na terenie spółdzielni mieszkaniowej na deptaku przy SP nr 5.

Ławki wraz z koszami na odpady postawiono zgodnie z umową na „Bieżące utrzymanie zielenie miejskiej w parkach, na skwerach i zieleńcach oraz placów zabaw, zewnętrznych siłowni plenerowych i obiektów STREET WORKOUT na terenie miasta” zawartą z MPUK w Świętochłowicach.


http://www.swietochlowice.pl/

Komentarze (22)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Gratuluję ławek na Polnej ....głupszego pomysłu by odwrócić je w stronę ulicy nie spotkałam....w czym był problem by ustawić je w stronę placu zabaw pięknej zieleni .... Głupota goni głupotę ....trzeba było postawić je pod sklepem groszek tam patologia która codziennie od południa do wieczora pije piwsko przynajmniej miała by oparcie . Bo poparcie policji chyba ma skoro nikt i nic z tym nie robi !!!!!

 • Mieszkaniec

  Gratuluję ławek na Polnej ....głupszego pomysłu by odwrócić je w stronę ulicy nie spotkałam....w czym był problem by ustawić je w stronę placu zabaw pięknej zieleni .... Głupota goni głupotę ....trzeba było postawić je pod sklepem groszek tam patologia która codziennie od południa do wieczora pije pieski przynajmniej miała by oparcie . Bo poparcie policji chyba ma skoro nikt i nic z tym nie robi !!!!!

 • GFC

  na śląskiej też są ławeczki ...po kolana w trawie

 • zefel

  Inicjatywa wyszła od starszych mieszkańców a nie od radnych. Radni są od tego żeby takie prośby realizować, w końcu za coś te diety biorą. Ciekawe tylko, dlaczego miasto ingeruje w tereny SM. A tak na marginesie to powala mnie szybkość informacji, bo ławki stoją już od maja a teraz mamy dopiero połowę lipca.

 • Chropoczowianin

  Gratuluję, jedna ławka na Bie[...]kiej przy kapliczce. Tylko że zanim się tam dojdzie od Piaśnik do można prędzej połamać nogi przez nierówny chodnik. A z drogiej strony drogi mamy dobry chodnik lecz ławek brak. Równowaga w przyrodzie musi być :) gratuluję i czekam na kolejne ławki.

 • Daniel

  Z ławek dla seniora, zrobiły się ławki na imprezy. Zapraszam wieczorem na deptak przy sp5. Śmietników nawet nie dostawili i puszki leżą na trawniku

 • Obserwator

  Inicjatorzy ławki dla seniora - tylko do takich akcji się nadają. niestety na nic więcej ich nie stać. Miejmy nadzieję,że w kolejnej kadencji RM ich już oglądać nie będziemy.

 • ..... ...

  To jest ŁAWKA na miarę naszych możliwości... Brawo...

 • Ale cacko

  Bo to nie jest zwykła ławka, to jest Ławka dla Seniorów i wara mi od mojej ławki, bo to Ławka dla Seniorów. Lotne brygady z magistratu będą robiły naloty na małolatów -65, którzy chcieliby znienacka skorzystać z tej niezwykłej Ławki dla Seniorów. Sam będę pilnował. Dziękuję za takie olbrzymie inwestycje w mieście. Mam nowe hasło "Swiony wstają z kolan" chodź "stan umysłu" też jest super. Do zobaczenia na ławeczce.

 • juniorka

  ,,ławka dla seniora" głupszego tekstu dawno nie czytałam, tzn. jest jakiś limit wiekowy? ktoś to będzie sprawdzał? może SM? ławka to ławka. Jak już ławkami musi się miasto chwalić na wszelkich forach tzn. że już naprawdę sięgnęliśmy dna.

 • hanys

  Dokładnie. Ja myślałem, że to nareszcie ławki dla wszystkich, których w miejscach, w których zostały postawione, ewidentnie brakowało... A tutaj taka kretyńska nazwa. W tym mieście tylko dla dzieciaków i emerytów się robi cokolwiek. Inni niech się wypalają.

 • Zgrywus

  To są "ławki dla seniorów" proponuje żeby Straż Miejska legitymowała osoby na nich siedzące i odpowiednio karała osoby poniżej 65+.Świony to stan umysłu. Ilu radnych trzeba do postawienia paru ławek. A i jeszcze super artykuł.

 • hanus

  Fana Ślązko faną ławki są a menelowe + dojdzie

 • Hanysek

  Czy ktoś w mieście raczył zauważyć, że dzisiaj jest Święto Śląskiej Flagi (a raczej Świynto Ślōnskij Fany)?

 • hanys

  Smutno, że w takim mieście jak Świony ma się w rzyci Święto flagi naszego regionu... regionu, nie województwa. :(

 • Taka prawda

  Moi sąsiedzi Ślązacy z dziada ,pradziada nawet nie słyszeli o takim święcie nie mówiąc już że mieliby uczcić to święto wywieszeniem flagi.

 • maks

  Dzień Flagi Śląskiej zostsł ustamiwiony dopiero w 2011 roku a że Twoi sąsiedzi o nim nie slyszeli to już świadczy tylko o ich zainteresowaniu własnym regionem.

 • Jo

  Śląsk mo się w sercu nie ma pokaz na fejsbukach itd.

 • Hanysek

  Spoko hanys, magistrat sie fajno bawioł na tym świyńcie fany!

 • tak ino pytom

  Pamiyntom jak w maju Muzeum "powstań" Ślonskich godało, że terozki je dziyń polskij fany i bestuż wieszajom polsko, a dziyń ślonskij je w lipcu. Może ftoś sie przelyź pod muzeum i zoboczyć czy dotrzymali słowa i wywiesili fana?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.