Wiadomości z Świętochłowic

Czy B. Karcz przyłączy się do akcji zbierania podpisów ws. referendum? Jest oświadczenie

 • Dodano: 2020-03-06 15:45

Wciąż trwa zbiórka podpisów poparcia dla zorganizowania w Świętochłowicach referendum w sprawie odwołania Daniela Begera z funkcji prezydenta miasta. Grupa inicjatywna, która na zebranie 3700 podpisów ma czas jeszcze tylko do połowy marca, wystosowała niedawno apel w mediach społecznościowych, aby do akcji przyłączyło się kilka osób, w tym między innymi były wiceprezydent miasta, a obecnie radny i lider opozycyjnego klubu Razem dla Świętochłowic - Bartosz Karcz. 

Nagranie pojawiło się na należącym wcześniej do Urzędu Miasta profilu facebookowym, noszącym obecnie nazwę "Świętochłowice referendum": 

Zbieramy podpisy pod referendum w sprawie odwołania Daniela Begera przed upływem kadencji. Nie jesteśmy związane z żadną partią. Od półtora miesiąca spotykamy się z ciepłym poparciem ze strony naszych mieszkańców, którzy podczas rozmów wskazują, żeby oprócz nas zbierały również inne osoby, dlatego prosimy panią Sonię Kwaśny, pana Bartosza Karcza, pana Dawida Kostempskiego oraz pana Rafała Świerka o włączenie się w zbieranie podpisów z nami – brzmi apel grupy inicjującej referendum. 

Stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic jeszcze nie podjęło decyzji w sprawie zbiórki podpisów, ale zaangażuje się w akcję napędzania frekwencji

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Bartosza Karcza, przewodniczącego stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, który w poprzedniej kadencji piastował urząd wiceprezydenta miasta u boku Dawida Kostempskiego. 

Odnosząc się do apelu grupy referendalnej muszę wyjaśnić, że Stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic jeszcze nie podjęło oficjalnej decyzji o poparciu, lub braku poparcia inicjatywy referendalnej w sprawie odwołania Daniela Begera z funkcji Prezydenta Miasta. To musi być demokratyczna decyzja większości członków naszego stowarzyszenia podjęta na walnym zebraniu. Zbieranie podpisów mieszkańców pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum przez grupę jego inicjatorek  jest dla nas swoistym testem i badaniem opinii społecznej mieszkańców Świętochłowic. Wiemy, że Prezydent Daniel Beger jest obecnie źle oceniany przez mieszkańców, co jednak nie znaczy, że mieszkańcy nie pozwoliliby Danielowi Begerowi piastować tej funkcji do końca obecnej kadencji - tłumaczy w oświadczeniu Bartosz Karcz. 

Stowarzyszenie nie podjęło zatem ostatecznej decyzji, czy aktywnie włączyć się w akcję zbierania podpisów, ale jak tłumaczy radny Karcz, jeżeli referendum zostanie faktycznie zorganizowane, członkowie Razem dla Świętochłowic zaangażują się w napędzanie frekwencji:

Jeżeli inicjatorom referendum i im sympatykom uda się zebrać potrzebne podpisy to będzie to dla mnie wyraźny sygnał, że nadszedł ten czas, w którym wszyscy mieszkańcy powinni się wypowiedzieć w powszechnym głosowaniu i poddać Daniela Begera demokratycznemu osądowi. Wówczas z pewnością włączymy się w kampanię frekwencyjną zachęcającą do udziału w referendum wszystkich mieszkańców. I tych krytycznie nastawionych do obecnego prezydenta, jak i tych niepodzielających tej opinii - wyjaśnia radny.

W mediach, również tych społecznościowych, a także podczas sesji Rady Miasta Bartosz Karcz regularnie podkreśla, że nie zgadza się ze sposobem zarządzania miastem, jaki realizuje Daniel Beger. Również w swoim oświadczeniu radny negatywnie ocenia prezydenta:

Ocena wszystkich poczynań Daniela Begera niechybnie nastąpi. Kwestia tylko czy będzie to już za ok. dwóch miesięcy czy dopiero w wyborach za 3 lata. W mojej ocenie ostatnie 1,5 roku Daniela Begera to jednak pasmo porażek i wielu błędnych decyzji takich jak rezygnacja z 25 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na przebudowę układu komunikacyjnego tzw Mijanki czy nieustane podgrzewanie politycznego sporu i atakowanie opozycji w Radzie Miejskiej - tłumaczy radny Bartosz Karcz - Osobiście uważam, że miasto potrzebuje spokoju i pracy na rzecz dobrej przyszłości jego mieszkańców. Ostatnie 1,5 roku to stagnacja, która pogłębia przepaść, która dzieli nas od sąsiadów. Szczególnie od dobrze zarządzanego Chorzowa. Bardzo potrzebna jest zgoda i wzajemny szacunek. Do tego jednak potrzeba woli wszystkich stron politycznego sporu w świętochłowickiej polityce - dodaje. 

Z osób, które Na razie bezpośredniego udziału w zbiórce podpisów odmówiła Sonia Kwaśny, Bartosz Karcz również na razie zachowuje dystans i czeka na gremialną decyzję stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic.

Komentarze (95)    dodaj »

 • EwaKwiek

  Wczoraj przechodzac kolo biedronki zaczepil mnie Karcz chcial mnie namowic na podpisy wyraznie poczulam mocną woń alkoholu czy tak wyglada praca naszych przestawicieli ??? Jestem oburzona taka postawa PANIE KARCZ nie ma pan mojego glosu!!!!

 • Otua

  Może ma swój sposób na koronawirusa.

 • Bracik

  Karcz to przy[...]as Kostempskiego Delfina - polecam film SKANDAL W ŚWIĘTOCHŁOWICACH - po prostu szok co tam wyprawiali ci pseudointeligenci

 • obserwator

  Karcz won ze Świon do Mikołowa. Może tam cię lubią.

 • 1946

  ...podobno jeden z inicjatorów referendum przyłączył się do akcji zbierania podpisów , ciekawe drugi się przyłączy?

 • AntyBARBI

  KOSTEMPSKI I KARCZ TO TO SAMO PRZECIEZ RAZEM CHODZA NA PARADE ROWNOSCI

 • leopold

  Ktoś tu domaga się nowego otwarcia i ludzi nieskażonych niczym. Drepczący po uliczkach naszego grajdoła spotkałem niedawno taką parę wypisz wymaluj spełniającą ww kryteria. I to na prawdę nasi, patologiczni i niczym, a szczególnie pracą nie skażeni. On i ona piękni jak z obrazów Dudy Gracza, z mordy głupi - na mój gust po pięciu klasach podstawówki, dwie tej pary wierne kopie w wózkach i dwie trochę większe na nogach. Zatwardziali, zagorzali i od zawsze wierni klienci MOPSu i wszelkich innych darmodajców. Nowa para "Kennedych" na miarę marzeń i możliwości grajdoła. Oczarowany tym zjawiskiem nie zapytałem o dane osobowe, ale jak będzie potrzeba to posiedzę u ichnich sponsorów tytularnych i jak przyjdą po kolejną należną im transzę to na kolanach będę prosił aby zechcieli objąć zaszczytny urząd włodarza miasta. I będzie tak ja tu niektórzy sobie życzą. Celowo nie piszę kto z tej pary na szfa, a kto na vice bo to przecież jest bez znaczenia.

 • Spoko

  Dobrze napisane , rzeczowo.Ortografia i gramatyka- bdb.Wysoki stopień postrzegania otoczenia.Opisy postaci na poziomie Sienkiewicza (mogłeś dądać coś o przyrodzie,architektórze, bo określenie grajdół to minimalizm, może jeszcze opisik co zawiera należna transza).Teraz najważniejsze , każdy szanujący się włodarz miasta(znamy z autopsji) , ma dwóch vice ,jednego opisałeś ,drugim ze względu na kompetencję ,wiedzę i takie tam , mógłbyś zostać Ty ; LEOPOLDZIE.Jestem za ,a nawet przeciw!

 • Delfin

  BARTEK BĘDZIESZ SIEDZIAŁ ...

 • Darek

  Ortografia na wysokim poziomie? Trzecie zdanie i słowo " na pewno"!

 • Patol

  Kozak w necie [...]...w necie.

 • Mieszkaniec

  do Patol tak jak Berger. Leopold, a kto za ten grajdoł ponosi odpowiedzialność? Stary, a głupi, średnia wieku patoli to połowa życia normalnego człowieka czyli selekcja naturalna, a z tego co mi wiadomo to patola nie od zawsze towarzyszy miastu czyli jest szansa lecz wymaga to przyzwoitego prezydenta miasta czyli spośród wszystkich kandydatów, pozostają tylko dwie osoby.

 • Patol

  Z całym szacunkiem gardzę takim kimś jak Leopold internetowym nickiem chociaż za tym nickiem może skrywać się KAZDY ale jeśli nie dlaczego tej swojej przemądrzałej gęby ńie ujawni live kiedy jest okazja jak ostatnio spotkanie inicjatorek rerendum po UM.NIE BYŁO ANI JEDNEJ OSOBY Z OBOZU BEGERA.A JESTEŚCIE MALI.

 • leopold

  Patol??? Jak piszesz ja się ukrywam w Twoim przypadku zatem zakładam, że Twój nick to wynik Twojego stanu ciała i duszy. Ja z zasady i bez szacunku dyskusję z patrolami, populistami, analfabetami i innymi matołami uważam za bezsensowną i daremną. Spotkanie pod UM? Z kim i po co? Bełkot tych dziewcząt można poczytać na stronie Fb niejakiego Dawida - tego co ostatnio uległ prośbom tego gremium i ruszył po podpisy poparcia. I na koniec-ja nie jestem z żadnego obozu, staram się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem zabierać głos w istotnych sprawach naszego miasta bo jestem jego mieszkańcem. Rozsądku i trzeźwej oceny sytuacji darmo oczekiwać od patoli, populistów, analfabetów, matołów i przygłupów dlatego stwierdzam jak powyżej. Ps. Twoja pogardą to miód do mego serduszka. Martwił bym się gdybym był Twoim idolem.

 • leopold

  Jednym słowem radny Karcz jest za, a nawet przeciw. Po referendum stanie że swoim aktywem po stronie wygranych - chociaż tak na prawdę to wszyscy będziemy przegranymi. 100000 mniej w kasie i jeszcze głębsze podziały i dalsze kręcie rycie jednych pod drugimi.

 • Asia

  No ale jak będzie referendum to idziemy na nie wszyscy. Ci za begerem, za KARCZem, za Sonią

 • Ani za B , ani za K...

  ...Pan B.K. tyle mówi o braku chęci współpracy ze strony obecnego prezydenta a co robi opozycja? Ciągle tylko wypomina błędy i różne niby potknięcia obecnej władzy. Tylko do czego to prowadzi? Zamiast wspólnie zakasać rękawy i zabrać się do pracy dla dobra miasta i jego mieszkańców to wolą narzekać. Czy w dalszym ciągu nie mogą przeboleć utratę władzy? Aha,jeszcze jedna sprawa. O ile dobrze pamiętam to poprzednicy zapowiadali że mijanka będzie przebudowana w 2017,że wtedy będzie wszystko gotowe. Dlaczego poprzednicy przez 6 miesięcy ukrywali że ministerstwo sportu nie da żadnej kasy na stadion...

 • Asia

  Hmmm ale on z begerem ma łatwo bo co Beger nie zrobi to jak słoń w składzie porcelany

 • krist

  referendum na Karcza odwołać go z radnego !!!

 • Alina59

  Ja go popieram, jeden Niewielu radnych co mu się coś chce i ma jakieś pytania

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również