Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stały się na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne. Dążymy do osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu. Zależy nam na uzyskaniu spektakularnych efektów. Żyjemy światem internetu, gdzie wszystko wydaje się być takie idealne i sami tego też właśnie chcemy. Wśród różnorodnych zabiegów, jakie oferuje nam medycyna estetyczna, bez wątpienia bardzo często wybieraną jest mezoterapia igłowa. Czym jest ten zabieg? Na czym on polega? Jakie może on dać efekty? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem kosmetycznym, który ma za zadanie poprawić urodę osób, które na nią właśnie się decydują. Jej zadaniem jest przywrócenie naturalnego, promiennego wyglądu skóry. Zabieg ten znany jest już blisko od 50 lat, wciąż będąc ulepszanym i doskonalonym, tak, aby każdy mógł uzyskać efekty, na jakich tylko im zależy. Początkowo mezoterapia miała na celu leczyć migreny i bóle nóg spowodowane występowaniem żylaków. W latach 1970 - 1980 zaczęto stosować ją w celu poprawy jakości skóry czy leczenia wielu schorzeń skórnych, w tym między innymi łuszczycy czy łysienia plackowatego. Dziś medycyna estetyczna i oferowana przez nią mezoterapia igłowa to zabiegi, które są stosowane niezwykle często w celu poprawy wyglądu, na jakim zależy każdemu z nas. Prawda? Mezoterapia igłowa oprócz wykorzystania jak sama nazwa mówi igieł, swoją popularność i powodzenie zawdzięcza przede wszystkim substancjom aktywnym, które za pomocą igieł wprowadzane są do głębszych warstw skóry, skąd też ten właśnie rewelacyjny efekt końcowy.
Dla kogo mezoterapia igłowa stanowi dobry wybór, dla kogo nie?
Bez wątpienia jest to doskonała opcja dla wszystkich tych osób, które mają problemy z kondycją swojej skóry. Szara, zmęczona cera, pierwsze oznaki starzenia, w tym pojawiające się zmarszczki, a także rozstępy, cellulit, blizny, a także wypadanie włosów. Wszelkie te problemy mezoterapia igłowa jest w stanie zminimalizować lub wyleczyć całkowicie. Jeśli więc medycyna estetyczna, która ma za zadanie pomóc nam wyglądać lepiej, młodziej i bardziej świeżo, to jak najbardziej wybór takiego zabiegu okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
Kto zaś nie powinien na nią się decydować? Na pewno nie jest to dobry zabieg dla ludzi, którzy borykają się z różnego rodzaju infekcjami skórnymi, w tym przede wszystkim ropnymi. Przeciwwskazaniem jest ciążą, cukrzyca, czy stosowanie eków, które obniżają krzepliwość krwi. Nie mogą z tego korzystać osoby mające nowotwory i będące w trakcie chemioterapii. Zanim więc będziemy chcieli zdecydować się na tego typu zabiegi, musimy zastanowić się nad tym, czy tego typu rozwiązania stanowią dla nas dobry wybór.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Jeśli chcemy zdecydować się na konkretny zabieg, rzeczą wiadomą jest fakt, iż chcemy wiedzieć, jak powinien być on przeprowadzony. Medycyna estetyczna działa na różnych poziomach, wykorzystuje różne sprzęty i możliwości, ale zawsze ma jeden cel - uzyskać efekt, na jakim tylko zależy pacjentowi. Sama mezoterapia igłowa, jak wspomnieliśmy powyżej wykorzystuje do swojej pracy niewielkie igły, które wkłuwane są na głębokość około 4 milimetrów, docierając do głębszych warstw skóry. Głównym zadaniem jest wprowadzenie za pomocą tych igieł substancji aktywnych, których zadaniem jest właśnie zminimalizowanie lub wyeliminowanie problemu, z jakim dana osoba się zmaga.
W mezoterapii można wykorzystać trzy metody działania - klasyczne igły, roller stanowiący rolkę wyposażoną w wiele mikroigieł i pistolet, który działa automatycznie i gwarantuje pełną powtarzalność nakłuć i ilości podawanej substancji aktywnej. Bez względu na to, jaki rodzaj zabiegu wybierzemy, z pewnością każdy będzie w stanie dać nam zadowalające efekty. Bardzo ważne jest to, aby do 48 godzin po zabiegu, unikać słońca, basenu, sauny, a także wszelkich kosmetyków, które mogą na tą skórę działać podrażniająco.
Jakie efekty jest w stanie dać nam mezoterapia igłowa?
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie taki zabieg chcemy zastosować. Wiadomo bowiem, że zupełnie coś innego oczekujemy w przypadku mezoterapii głowy, na czymś innym zależy nam przy mezoterapii na twarz, a jeszcze inne efekty pragniemy uzyskać przy mezoterapii na ciało. Jedno jest pewne - medycyna estetyczna oferująca profesjonalne zabiegi mezoterapii jest w stanie ukazać nam efekty już po pierwszym zabiegu. Mniejsze wypadanie włosów, ujędrniona skóra, wygładzona cera, mniej zmarszczek, blizn, jak również i jakichkolwiek rozstępów. Mezoterapia nawilża również skórę, redukuje wszelkie przebarwienia, a także co ważne zwiększa grubość naskórka.
Jak często takie zabiegi wykonywać? Zaleca się wykonanie czterech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie, a następnie dwa zabiegi w odstępie miesiące i na podtrzymanie efektu, jeden zabieg średnio co 2 - 6 miesięcy w zależności od intensywności problemu. Jedno jest pewne - wybór tej formy poprawy wyglądu jest w stanie poradzić sobie z każdym problemem, z jakim tylko boryka się pacjent.