Wiadomości z Świętochłowic

Damian Dąbrowski obejmie stanowisko Kierownika Stacji Meteorologicznej w Planetarium

  • Dodano: 2022-11-10 10:45

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Planetarium Śląskie podjęło współpracę z najbardziej znanym na Śląsku meteorologiem - Damianem Dąbrowskim. Wczoraj świętochłowiczanin poinformował, że obejmie stanowisko Kierownika Stacji Meteorologicznej Planetarium Śląskiego!

Damian Dąbrowski - najbardziej znany śląski meteorolog

Meteorologia jest pasją Damiana Dąbrowskiego od blisko 40 lat. Cieszący się niesamowitą popularnością fanpage „Prognoza Pogody - Damian Dąbrowski” na Facebooku działa od września 2013 roku. Jego profil śledzi w tej chwili ponad 200 tysięcy osób, które często rozpoczynają dzień od wyjątkowo trafnej prognozy pogody autorstwa pana Damiana.

Damian Dąbrowski oprócz prowadzenia strony informującej o pogodzie – większość prognoz jest praktycznie nieomylna – od lat uczy w geografii w świętochłowickich szkołach. Niedawno Dąbrowski poinformował o rozpoczęciu pracy w Planetarium Śląskim, gdzie jeszcze więcej osób będzie mogło uczyć się od tak wykwalifikowanego nauczyciela.

- Praca z dziećmi i młodzieżą w szkołach była cudowna! Przez 25 lat wyedukowałem tysiące młodych ludzi w zakresie szeroko pojętej geografii. Jak już pisałem, od sierpnia realizuję się jednak w nieco inny sposób, pracując jako nauczyciel w Planetarium - Śląskim Parku Nauki. Prowadzę m.in. warsztaty z meteorologii dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czasem jestem też lektorem na seansach w Sali Planetarium. Jednak od 1 listopada 2022 doszła kolejna funkcja - napisał Damian Dąbrowski. 

Damian Dąbrowski objął stanowisko Kierownika Stacji Meteorologicznej 

Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych Damian Dąbrowski poinformował, że objął stanowisko Kierownika Stacji Meteorologicznej w Planetraium Śląskim!

- Nieraz marzyłem, by pracować na stacji meteorologicznej, no i tak się życie potoczyło, że właśnie przydzielono mi stanowisko Kierownika takiej stacji - należącej do Planetarium. Marzenia się spełniają - napisał Damian Dąbrowski. 

Gratulujemy!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Darek

    Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Rzecz ostatnio rzadko spotykana. Gratulacje

  • Mieszkaniec

    Pan Dąbrowski to prawdziwa Perełka Święochlowicka gratuluję i jeszcze raz gratuluję

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również