Wiadomości z Świętochłowic

Daniel Beger nie otrzymał wotum zaufania od radnych miasta! Jak głosowano?

 • Dodano: 2022-06-14 12:00

Za nami najważniejsza w ciągu roku sesja rady miejskiej. Radni zagłosowali nad udzieleniem Danielowi Begerowi wotum zaufania i absolutorium. Wyniki głosowania radnych zaskoczyły obecnie rządzącego prezydenta.

Najważniejsza w roku

W poniedziałek, 13 czerwca, w Świętochłowicach odbyła się najważniejsza w ciągu całego roku sesja rady miejskiej. Podczas tej sesji radni mieli zagłosować za udzielniem prezydentowi miasta wotum zaufania, absolutorium oraz za zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta. Jak zagłosowali radni? Najwięcej kontrowersji wywołało głosowanie nad udzieleniem Danielowi Begerowi wotum zaufania. Po zażartej dyskusji, radni zagłosowali. Za udzieleniem prezydentowi wotum opowiedziało się 8 radnych, 3 było przeciw, a aż 7 wstrzymało się od głosu. Tym sposobem prezydent nie uzyskał wotum zaufania. 

-Historycznie jedynie za pierwszym razem otrzymałem wotum od wszystkich radnych, choć oceniany był rok 2018, najgorszy z dekady. Potem finanse i inwestycje się stabilizowały, a wraz z tym wzrastała liczba niezadowolonych w radzie. Jedyny wniosek, jaki przychodzi do głowy, to: IM GORZEJ W MIEŚCIE, TYM ŁATWIEJ O WOTUM ZAUFANIA. Bo brak inwestycji oznacza mniej problemów, bo brak nadwyżki operacyjnej nie pozwala na zaciąganie środków na wkłady własne, bo zawsze tak było. – komentuje Daniel Beger w mediach społecznościowych. 

Jak przebiegły kolejne głosowania?

Kolejnym punktem podczas obrad sesji rady miejskiej było zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta na 2021 rok. Po przedstawieniu szczegółowych danych radni przystąpili do głosowania. 14 z nich zagłosowało „za”, 2 „przeciw”, a jeden z nich wstrzymał się od głosu. Mimo że prezydent nie otrzymał wotum zaufania, otrzymał od Komisji Rewizyjnej absolutorium – 15 członków zagłosowało za jego udzieleniem.

Całe głosowanie obecny prezydent skomentował w mediach społecznościowych.

-Nigdy nie zgodzę się na bycie marionetką w rękach radnych. Podobnie, jak nie boję się niepopularnych decyzji, jeśli wiem, że przyniosą pozytywne skutki. Stanisław Lem napisał: „Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach”. Jeśli komuś w jaskini jest dobrze – niech tam zostanie. Ja nie zamierzam w niej siedzieć i utyskiwać, że nie da się. Świętochłowiczanie po prostu zasługują na to, żeby wreszcie wyjść z jaskini, bo poza nią zbudowaną z politycznych potyczek i partykularnych interesów rozciągają się realne perspektywy rozwoju.

Jak widać, inwestycje w mieście nie przekonały radnych, aby udzielić prezydentowi wotum zaufania. Dlaczego większość radnych wstrzymała się od głosu? Tego niestety nie wiadomo. 

Komentarze (29)    dodaj »

 • Delfin wasz wspólnik

  Prywatyzacja zysków. Co w temacie ma do powiedzenia Sonia K. Telewizja i spółka. Fundacja = Grzegorz M / Grzegorz G. Zyski ?!

 • FAELIX42

  Ktoś Delfinowi krzywdę zrobił wzbudzając w nim ambicje i wiarę w to, że może być politykiem. Nic nie osiągnął, gdyż jest Megalomanem z brakiem poczucia realizmu i poczuciem specjalnych misji z realizacją nierealistycznych planów. Jeśli spotka ludzi którzy mu zaufali to czyni z nich niewolników, którzy nie są w stanie myśleć samodzielnie. Delfin stając się trupem politycznym zszedł do poziomu szefa bandyterki i sekty. Najwyraźniej Delfin zabiera swoje Sekto DELFINARIUM. w daleką podróż. Czas najwyższy by obył się pogrzeb polityczny Delfina i wesele z okazji pozbycia się tego teczkowego osobnika.

 • Danusia

  Nikt tak nie nadawał na Grzegorza G jak Grzegorz M a teraz fąfle. Czego to tacy nie zrobią dla własnych zysków.

 • honzwot

  najlepi zrobić rozbiór świon podielić na sztyry tajle i niych sie je bjere Ruda Sl.,Chorzow, Zobrze i Bytom i bydzie po ptokach i frasunku!

 • Anna

  pogonić całe towarzystwo z rady miasta czas na nowych ludzi którzy chcą dobra dla miasta nie dla siebie

 • miejscowa

  Popieram w 100% czas to bagno wywalić...

 • Izaa

  Problem w tym że pan Prezydent nie słucha potrzeb mieszkańców. Może czas aby zacząć ich słuchać niż roztaczać swoje wielkie wizje dla miasta. Mam wrażenie, że patrzy on na całkowicie inne miasto niż przynajmniej część jego mieszkańców.

 • Georg

  D. Beger ma teraz dwa wyjścia, albo powoła B.Karcza na wiceprezydenta i da mu przewodniczącego rady, na przykład Ł.Respondka, albo stanie się kukiełką a i tak rządził będzie B.Karcz czyli wrócą stare dzieje hehe

 • Marlena

  Karcz i Kostempski - pozostają do dyspozycji prokuratury , wyroki już wkrótce także raczej wiceprezydent w celi ....

 • Dario

  Niestety mamy taką jaskinię na ul. Kubiny gdzie czas zatrzymał się w miejscu.

 • Wstyd

  Najgorszy prezydent odkąd mieszkam w Świonach, czyli od 37 lat ! Syf , brud i ubóstwo !

 • ona

  No to nas przyjezdny podsumował. Naszą historię i osiągnięcia też. Chwała Panu, że zesłał nam takiego wizjonera, który blaskiem swojego jestestwa rozświetla każdego dnia naszą ponurą jaskinię i trudów nie szczędzi, by poprowadzić ku lepszej przyszłości. Niestety, zatrzymał się na etapie gwiazdorzenia i roztaczania miraży, bo niczego konkretnego do tej pory nie dokonał. On sam i jego ferajna zajęta jest głównie opylaniem wszystkiego za każdą cenę. No i upychaniem przyjaznych kolesi na stanowiskach. A teraz jest rozgoryczony, bo ci, których razem z drugim nieudacznikiem upokarzał i dyskredytował na każdej sesji, odpłacili pięknym za nadobne.

 • fafik

  Już pora na ciebie Pinokio! Sam pochodzisz z jaskini tylko udajesz że jest inaczej. Jesteś kłamczuchem który przerósł swojego poprzednika o dwie głowy. Twoi kolesie wszechobecni we wszystkich spółkach miejskich zaprowadzą cię na śmietnik historii tego miasta.

 • świon

  Panie Prezydencie dziękujemy a ślązakom przy wyborach "podziękujemy"

 • Urzędnik

  Dlaczego? Bo niektórzy radni rozgrywają swoją politykę i liczą na układy. Dla nich nie jest ważne dobro miasta, tylko to ile ugrają dla siebie. A kto to widać w głosowaniach.

 • Marcin

  Dlatego tak a nie inaczej głosuje ekipa świerka. Prezydent nie pozwolił się zaszantażować. Czas na ujawnienie opinii publicznej żądań tej ekipy.

 • Henryk

  Wyłączcie mikrofon gniełce bo tych głupot i chamstwa się nie da słuchać.

 • Tomasz

  I to jego mlaskanie do mikrofonu !

 • Marek

  Spytać Jankowiaka czego oczekiwał a może przy okazji ktoś przypomni jego przygodę która zakończyła się utratą pracy w urzędzie kilka lat temu.

 • PAMIĘTAMY2023!!!

  król JEST NAGI!!!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również