Wiadomości z Świętochłowic

Daniel Beger zachęca do wsparcia zbiórki na leczenie 2-letniej Mai z Będzina!

  • Dodano: 2023-03-13 13:00

Maja to radosna 2-latka, która już od małego musi zmagać się z chorobami. Dziewczynka urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym Potocki-Lupski, ma także objawy typowo autystyczne. Rodzice Mai uruchomili zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i leczenie swojej córki. Prezydent Świętochłowic Daniel Beger w ramach cyklu #CharytatywnaNiedziela zachęca do wsparcia Mai.

Rzadka wada genetyczna

Jak relacjonują rodzice Mai, problemy zdrowotne dziewczynki rozpoczęły się na początku jej życia. Była drobniutka i nie przybierała na wadze, dlatego skierowano ją na badania na oddział gastrologiczny. Personel szpitala zauważył, że dziewczynka jest opóźniona w rozwoju, co z czasem zaczęli dostrzegać także jej rodzice – Maja bardzo późno zaczęła raczkować i siadać. Wyniki badań genetycznych nie pozostawiały wątpliwości – u dziewczynki rozpoznano rzadki zespół genetyczny Potocki-Lupski (PTLS). To zespół wad wrodzonych połączonych z niepełnosprawnością intelektualną.

- Nasza córeczka ma też objawy typowo autystyczne – problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, zabawą. Jej rozwój jest daleko w tyle w porównaniu do rówieśników. Po kolejnych badaniach okazało się, że zez rozbieżny i krótkowzroczność również są związane z wadą – czytamy w opisie zbiórki.

Rodzice Mai podkreślają, że lista chorób ich córki jest długa, a w kolejnych miesiącach i latach z pewnością będą dowiadywali się o kolejnych wadach związanych z PTLS.

Zbiórka na kosztowne leczenie

Codzienność dziewczynki to rehabilitacja i leczenie, które są bardzo kosztowne. Rodzice Mai, pani Monika i pan Adrian proszą o wsparcie finansowe – założyli zbiórkę w serwisie siepomaga.pl, gdzie można wpłacić dowolną kwotę na leczenie Mai.

- Tylko dzięki odpowiedniej terapii i dobranemu leczeniu jesteśmy w stanie wspomóc córeczkę w rozwoju – mówią kochający rodzice.

Do wsparcia zbiórki zachęca również prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- 2-letnia Maja z Będzina od urodzenia zmaga się z wadą genetyczną - zespołem Potockiego-Lupskiego, autyzmem, zezem jawnym. By prowadzić względnie normalne życie, potrzebuje specjalistycznej opieki oraz rehabilitacji. Tylko odpowiednia terapia i dobrane leczenie może ją wspomóc w rozwoju. Dlatego w ramach #charytatywnaniedziela zachęcam do wsparcia dziewczynki - czytamy w mediach społecznościowych prezydenta miasta.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również