Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła zbiórka orzechów i karmy dla ptaków. Dary trafią do okolicznych zwierząt

  • Dodano: 2022-09-21 12:30

Społeczność zrzeszona wokół dwóch stron w serwisie Facebook, Lasek Uroczysko oraz Lasek Wąwóz, po raz kolejny rozpoczęła zbiórkę orzechów i ziarna dla ptaków i wiewiórek. Wszystko po to, aby przedstawiciele świętochłowickiej fauny mogli przetrwać zimę.

Dom wielu zwierzaków

Zarówno na terenie Wąwozu, jak i Uroczyska, mieszka wielu przedstawicieli świętochłowickiej fauny. Z uwagi na fakt, że celem stron "Lasek Wąwóz – Świętochłowice" i "Lasek Uroczysko – Świętochłowice" jest ochrona terenów zielonych na terenie miasta, postanowili zadbać o zwierzęcych mieszkańców. Zwierzęta będą regularnie dokarmiane prawdopodobnie od października do marca – wszystko zależy od temperatur.

Wspomóż świętochłowicką faunę!

W ramach zbiórki można przynosić orzechy, ziarno i kule tłuszczowe. Jeżeli chcielibyście przekazać dary dla zwierzaków, aby mogły przetrwać nadchodzącą zimę, skontaktujcie się ze stroną Lasek Wąwóz – Świętochłowice lub Lasek Uroczysko – Świętochłowice poprzez wiadomość prywatną na Facebooku.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jola

    Wszystko drożeje, nie wiem jak to przetrwam . Orzechy bardzo drogie .

  • Trasasasa

    Po co mamy to zbierać? Przecież matołki od dokarmiania kotów tylko się ucieszą, bo ich pupile będą miały tłustą karmę w postaci jeszcze niewytępionych przez "słodkie kociaczki" ptaków. Tych zboków z "kociej brygady" powinno postawić się przed sądem za wspieranie depopulacji skrzydlatej fauny. Dzikie koty - tak, głupi ludzie -nie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również