Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na Przytulanki Pierwszej Pomocy! Co to takiego?

  • Dodano: 2021-11-25 07:30, aktualizacja: 2021-11-25 07:47

Już po raz 3. wystartowała zbiórka na Przytulanki Pierwszej Pomocy. Organizatorem jest Sebastian Wróbel, nauczyciel II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja.

Zbiórka ruszyła!

Kadeci Klasy Mundurowej wraz ze swoim nauczycielem z II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja, po raz 3. organizują zrzutkę na Przytulanki Pierwszej Pomocy. Sympatyczne pluszaki mają stanowić psychiczne wsparcie dla dzieci, które przeszły traumę. W poprzednich latach udało się zebrać kwotę, która pozwoliła na zakup aż 500 pluszaków, które pomogły najmłodszym w ciężkich chwilach. Zakupione za pieniądze ze zrzutki maskotki trafią do Pogotowia Ratunkowego oraz na Szpitalne Oddziały ratunkowe dla Dzieci okolicznych Szpitali.

Przytulanki Pierwszej Pomocy – co to takiego?

Przytulanki Pierwszej Pomocy to psychologiczna apteczka pierwszej pomocy dla dzieci. Przekazuje się je najmłodszym w trakcie wypadków, aby skutecznie działały na jego psychikę, w sytuacjach silnie stresowych i traumatycznych. Maskotki pomagają dzieciom złagodzić stres, uspokoić się, a także wspierają najmłodszych w emocjonalnych kryzysach. Z tego powodu ratownicy medyczni, jak i strażacy, wożą ze sobą takie maskotki w sytuacji, gdyby świadkiem czy uczestnikiem wypadku było dziecko. 
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.