Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na Przytulanki Pierwszej Pomocy! Co to takiego?

  • Dodano: 2021-11-25 07:30, aktualizacja: 2021-11-25 07:47

Już po raz 3. wystartowała zbiórka na Przytulanki Pierwszej Pomocy. Organizatorem jest Sebastian Wróbel, nauczyciel II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Reja.

Zbiórka ruszyła!

Kadeci Klasy Mundurowej wraz ze swoim nauczycielem z II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja, po raz 3. organizują zrzutkę na Przytulanki Pierwszej Pomocy. Sympatyczne pluszaki mają stanowić psychiczne wsparcie dla dzieci, które przeszły traumę. W poprzednich latach udało się zebrać kwotę, która pozwoliła na zakup aż 500 pluszaków, które pomogły najmłodszym w ciężkich chwilach. Zakupione za pieniądze ze zrzutki maskotki trafią do Pogotowia Ratunkowego oraz na Szpitalne Oddziały ratunkowe dla Dzieci okolicznych Szpitali.

Przytulanki Pierwszej Pomocy – co to takiego?

Przytulanki Pierwszej Pomocy to psychologiczna apteczka pierwszej pomocy dla dzieci. Przekazuje się je najmłodszym w trakcie wypadków, aby skutecznie działały na jego psychikę, w sytuacjach silnie stresowych i traumatycznych. Maskotki pomagają dzieciom złagodzić stres, uspokoić się, a także wspierają najmłodszych w emocjonalnych kryzysach. Z tego powodu ratownicy medyczni, jak i strażacy, wożą ze sobą takie maskotki w sytuacji, gdyby świadkiem czy uczestnikiem wypadku było dziecko. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również