Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na rzecz 9-letniej Oli!

  • Dodano: 2021-12-21 07:45, aktualizacja: 2021-12-21 08:09

Ola Kretschmer, 9-letnia mieszkanka Świętochłowic urodziła się z niepełnosprawnością. Wiecznie uśmiechnięta, walczy o pełną samodzielność. Jednak aby była ona możliwa, dziewczynka potrzebuje windy. Zbiórka na ten cel wciąż trwa!

Zbiórka na windę!

Ola to uśmiechnięta 9-latka ze Świętochłowic. Na co dzień mierzy się z niepełnosprawnością. Aby mogła stać się w przyszłości w pełni samodzielna, potrzebuje windy, która mogłaby zwozić ją bezpośrednio z jej pokoju na parter budynku, w którym mieszka. Niestety, jest to bardzo kosztowna inwestycja, której rodzina Oli nie jest w stanie samodzielnie pokryć. Dlatego uruchomiono zbiórkę internetową, na którą można wpłacać datki o dowolnej wysokości. 

Dodatkowo, fundacja Wszyscy Razem, Wszyscy Równi, organizuje licytacje, z których cały dochód przekazywany jest na zbiórkę.

Ola urodziła się z niepełnosprawnością

9-letnia Ola Kretschmer, mieszkanka Świętochłowic, urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka świetnie sobie radzi – bierze udział w zawodach sportowych i ciągle się rozwija. Jeździ na turnusy rehabilitacyjne i codziennie walczy o to, aby być jak najbardziej samodzielna. Ludzie w jej otoczeniu ciągle widzą uśmiech na jej twarzy - ta pogodna dziewczynka zaraża optymizmem i radością!

Komentarze (3)    dodaj »

  • kp

    czy Ola ma już tę windę ?

  • Iw

    Dalej niepoprawna forma? Do redaktorów: fundacja to notarialnie założony akt fundatorów zgłoszony do KRSu, dzięki czemu co roku "meldują" o swojej działalności i są wnikliwie badani by nie dochodziło do nadużyć. Stowarzyszenie (szczególnie zwykłe) jest bez KRSu, kontrolowane tylko przez UM danego miasta. To sobie Państwo pomyślcie do jakich nadużyć może dochodzić gdy takie stowarzyszenie należy do obozu władzy.

  • Iw

    Dla sprostowania, to nie fundacja tylko stowarzyszenie zwykłe bez krsu. Cel szczytny ale bądźmy precyzyjni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również