Wiadomości z Świętochłowic

Dni Świętochłowic 2022: Jubileusz zespołu KINDLA [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-26 12:45, aktualizacja: 2022-06-28 08:48

To było niesamowite i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne w naszym mieście! Drugi dzień Święta Miasta upłynął pod szyldem jubileuszu zespołu KINDLA.

Jubileuszu zespołu KINDLA

Bracia Marcin i Robert pochodzący ze Świętochłowic postanowili właśnie w swoim rodzinnym mieście świętować okrągłą rocznicę swojej twórczości. Z tej okazji nagrali nawet utwór zatytułowany “Jak skała”. Akcja klipu rozgrywa się na świętochłowickim podwórku – tym samym, na którym bracia spędzili dzieciństwo.

– Ten klip to dla nas prawdziwa sentymentalna podróż, ale i oficjalne zamknięcie cudownej przygody zespołu KINDLA, bo tak naprawdę nigdy się z Wami nie pożegnaliśmy! 25-lecie i koncert 25 czerwca w Świętochłowicach to dla nas wspaniałe podsumowanie tej pięknej historii! – opowiada Marcin Kindla. 

Koncert zespołu KINDLA to wydarzenie jednorazowe

Koncert zespołu KINDLA to wydarzenie jednorazowe, kończące pewien etap w życiu jego członków. Fani tego duetu nie słyszeli braci we wspólnym wykonaniu od lat i z niecierpliwością wyczekiwali jedynego takiego koncertu w Świętochłowicach.

- Ależ to był wieczór! Pełen wspomnień, hitów, retrospekcji, niespodzianek, pozytywnych relacji, emocji, przyjaźni, miłości, znajomi z podwórka, znajomi ze szkoły... Było dosłownie wszystko, co na lata pozostaje w pamięci i w sercu. Dziś chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, mieszkańcom i gościom przyjezdnym, za udział! Frekwencja dopisała, tym bardziej że w okolicznych miastach nie brakowało w tym czasie muzycznych wydarzeń. Bracia Marcin i Robert Kindla sprawili, że Park Jordanowski pękał w szwach! Na pewno będę do naszego wydarzenia wracał wielokrotnie, bo i trudno naraz przekazać wszystkie informacje. Jeszcze raz dziękuję za Waszą obecność! - napisał prezydent Daniel Beger. 

Na zaproszenie braci odpowiedziały gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które chciały uświetnić jubileusz grupy KINDLA swoimi występami. Swoje utwory zaśpiewała Halina Mlynkova – wielokrotnie nagradzana artystka, dziś występująca solowo, która dała się poznać jako jedna z pierwszych wokalistek zespołu Brathanki. Nie zabrakło też akcentu międzynarodowego – Yulia Belei, artystka z Ukrainy, wraz z Alą Tracz zadedykowały swój występ ogarniętemu wojną ukraińskiemu narodowi. Jeden z utworów napisany został już po wybuchu konfliktu. Kolejną gwiazdą, która 25 czerwca wystąpiła w Świętochłowicach, był zespół Tulia, który gościł na Eurowizji w 2019 roku. Na scenie wystąpił także “Three of us” – grupa nagrodzona podczas tegorocznego festiwalu w Sopocie z piosenką “Szklany sufit”. Swój głos podczas sobotniego koncertu zaprezentował też Agnieszka Adamczewska z flagowym utworem “Na wszystko przyjdzie czas”. Prowadzącym sobotnie wydarzenie był Rafał Brzozowski, którego piosenki również wybrzmiały na scenie.

Autor: redakcja
Źródło: UM Świętochłowice / fot. Rafał Zduńczyk

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Prawnik

    To pora podsumowac ile nas to pseudo swieto kosztowało? Jest dostep do informacji publicznej wiec pytam ile komu i za co?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.