Wiadomości z Świętochłowic

Do otwarcia basenu letniego coraz bliżej!

  • Dodano: 2022-06-09 09:45

Sezon letni powoli się rozpoczyna. Pojawia się coraz więcej pytań, co z otwartym basenem na OSiR Skałka? Kiedy będziemy mogli orzeźwić się pod chmurką?

Już niebawem każdy będzie mógł korzystać z basenu ekologicznego na Skałce!

Niecka jest już napełniona wodą. Obecnie trwają procesy technologiczne i badania, które umożliwią bezpieczne udostępnienie obiektu dla mieszkańców.

- Z uwagi na to, że nasz basen oczyszczany jest bez użycia środków chemicznych, po napełnieniu go wodą – z początkiem maja – został uruchomiony proces uzdatniania wody i budowy właściwej flory. Ten proces trwa do kilku tygodni, w międzyczasie pobierane są próbki do badań, dzięki czemu wiemy, czy proces przebiega prawidłowo. W związku z powyższym nie została jeszcze wyznaczona data otwarcia basenu. Natomiast, biorąc pod uwagę lata ubiegłe, możemy założyć, że basen uda się otworzyć w drugiej połowie czerwca, na początku wakacji. Wiele w tej kwestii zależy od samej aury – tłumaczy Katarzyna Łataś z OSiR Skałka.

Ceny biletów, które będą obowiązywać w sezonie letnim dostępne są na stronie internetowej ośrodka.

Basen po uruchomieniu będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 12:00 do 19:00, a od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-19:00.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Matka

    Co z brodzikiem, dalej odpadająca farba która rani stópki dzieci?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również