Wiadomości z Świętochłowic

Do otwarcia basenu letniego coraz bliżej!

  • Dodano: 2022-06-09 09:45

Sezon letni powoli się rozpoczyna. Pojawia się coraz więcej pytań, co z otwartym basenem na OSiR Skałka? Kiedy będziemy mogli orzeźwić się pod chmurką?

Już niebawem każdy będzie mógł korzystać z basenu ekologicznego na Skałce!

Niecka jest już napełniona wodą. Obecnie trwają procesy technologiczne i badania, które umożliwią bezpieczne udostępnienie obiektu dla mieszkańców.

- Z uwagi na to, że nasz basen oczyszczany jest bez użycia środków chemicznych, po napełnieniu go wodą – z początkiem maja – został uruchomiony proces uzdatniania wody i budowy właściwej flory. Ten proces trwa do kilku tygodni, w międzyczasie pobierane są próbki do badań, dzięki czemu wiemy, czy proces przebiega prawidłowo. W związku z powyższym nie została jeszcze wyznaczona data otwarcia basenu. Natomiast, biorąc pod uwagę lata ubiegłe, możemy założyć, że basen uda się otworzyć w drugiej połowie czerwca, na początku wakacji. Wiele w tej kwestii zależy od samej aury – tłumaczy Katarzyna Łataś z OSiR Skałka.

Ceny biletów, które będą obowiązywać w sezonie letnim dostępne są na stronie internetowej ośrodka.

Basen po uruchomieniu będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 12:00 do 19:00, a od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-19:00.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Matka

    Co z brodzikiem, dalej odpadająca farba która rani stópki dzieci?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.