Wiadomości z Świętochłowic

Dodatek elektryczny tylko do 1 lutego. Sprawdź, czy możesz z niego skorzystać!

  • Dodano: 2023-01-16 13:30

Dodatek elektryczny to kolejna forma pomocy dla polskich rodzin walczących z szalejącą inflacją. Ze świadczenia mogą skorzystać rodziny ogrzewające swoje domy prądem, także za pomocą pomp ciepła. Warunki są jednak nieco bardziej restrykcyjne. Kto może otrzymać dodatek elektryczny? Sprawdź!

Dodatek elektryczny – dla kogo?

O dopłatę do ogrzewania elektrycznego mogą ubiegać się gospodarstwa domowe zużywające prąd do ogrzewania, w tym także pompy ciepła. Otrzymanie świadczenia wyklucza posiadanie fotowoltaiki, nawet jeżeli gospodarstwo posiada również pompę ciepła. Z pomocy finansowej nie skorzystają także gospodarstwa, którym pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego bądź do innych źródeł ciepła, takich jak pellet czy drewno.

Ile wynosi dodatek elektryczny?

Wysokość dodatku zależy od rocznego poziomu zużycia prądu. W przypadku zużycia do 5 MWh, dodatek elektryczny przysługuje w wysokości 1000 zł. Jeżeli zużycie przekroczy 5 MWh, dodatek zostanie podwyższony do 1500 złotych.

Jak otrzymać dodatek elektryczny?

Wnioski w sprawie przyznania dodatku elektrycznego przyjmują urzędy gmin oraz miast. Istnieje także możliwość złożenia wniosku online, z pomocą portalu e-PUAP. Ze składaniem dokumentów warto się pospieszyć – wnioski przyjmowane są do 1 lutego. Wszystkie podania złożone później nie będą rozpatrywane. Pieniądze trafią do wnioskujących do 31 marca 2023 roku.

Więcej informacji na temat dodatku elektrycznego znajdziecie na stronie jakiwniosek.pl – oprócz instruktarza krok po kroku, jak starać się o świadczenie, na stronie znajduje się także wzór wniosku do pobrania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również