Wiadomości z Świętochłowic

Nowe świadczenie – dodatek osłonowy!

 • Dodano: 2022-02-01 06:15, aktualizacja: 2022-02-01 06:15

Od stycznia 2022 r. można składać w OPS wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy.

Wnioski można składać elektronicznie za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego oraz tradycyjnie (papierowo) do 31 października 2022 r.

Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 oraz z 2021 r. poz. 1162, 1981, 2105 i 2270).

Więcej informacji: https://ops.swietochlowice.pl/aktualnosci/dodatek-oslonowy-nowe-swiadczenie/

Komentarze (6)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Nudelkula roboty nie mo, a przy tylu głodujących w mieście, wystarczyłoby kuchnia polowo i jadłodajnia zrobić, no ale prezes woli za darmo pieniądze brać.

 • tak ino godom

  Dodatek na ich nieudolność. Najpierw coś knocą, potem dają dodatek, który następnie i tak napędza inflację. A niedługo będziemy mieli Turcję i 20% inflacji.

 • krist

  się ciesz że taki dodatek będzie za POprzedniej władzy byś nic nie dostał a płacił byś trzy razy tyle

 • tak ino godom

  Za poprzedniej władzy nie musieliśmy się martwić tak wysoką inflacją (a mieliśmy nawet deflację) i nawet w okresie światowego kryzysu nie mieliśmy nawet w połowie tak źle jak teraz. I nie, nie cieszę się z dodatku, który w rzeczywistości napędza dalej inflację, a ma tylko udawać pomoc.

 • nie godej już

  tak ino godosz i głupio godosz ale cóż kożdy mo prawo robić z siebie publicznie gupka

 • krist

  za poprzedniej władzy inflacji nie było bo piniendzy ni ma i ni bydzie bezrobocie 13 % a dzieci mają jeść szczaw i mirabelki emerytury dodatki 1.50 tamtej władzy już dziękujemy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również