Wiadomości z Świętochłowic

Dodatkowe patrole czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Świętochłowic

 • Dodano: 2020-02-27 08:15, aktualizacja: 2020-02-27 07:17

Od początku stycznia na ulicach miasta można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Świętochłowic oprócz mundurowych z miejscowej komendy, czuwają także policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe patrole, szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Mundurowi nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie.

Mundurowi świętochłowickiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w mieście

Analizują różne sygnały dotyczące zagrożeń mogących mieć wpływ na spadek poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Aby czuli się bezpieczni, mundurowych z miejscowej komendy w codziennej służbie wspierają koledzy z katowickiego oddziału prewencji Policji. Od początku nowego roku na ulicach miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych ponownie można zauważyć zwiększoną liczbę patroli. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe siły. Policjanci skupiają się przede wszystkim na patrolowaniu miejsc zagrożonych, wskazywanych przez mieszkańców poprzez m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa albo o których sygnalizują dzielnicowym, kontaktując się poprzez aplikację „Moja Komenda”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta. Celem działań mundurowych jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Dzięki działaniu policjantów każdy świętochłowiczanin może czuć się bezpiecznie.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Lol

  Koło Kaliny piją dziennie , tam policja tylko przejeżdża w dzień , w nocy chyba się boją

 • hanus

  Odciąć od pomocy socjalnej i będzie spokój bez picia bez awantur.

 • Mieszkankaa

  Lipiny i chropaczow... Chodzi o te radiowozy które na Barlickiego wjezdzaja w uliczkę i śpią?...

 • Mieszkaniec Lipin

  Zaczynacie od d.... strony, zróbcie w końcu porządek z patologią która śmie siebie nazywać kibicami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze.tam jest źródło problemu.

 • Marian

  Napij się tam na priwat na świdra tam Ci nic nie mogło zrobić u nupla

 • Zenek

  Przyjadą na kilka godzin jak do innych miast pochodzą i jadą..dziś tu jutro tam...nie są z tym miastem związani wiec trudno oczekiwać jakiegoś zaangażowania..bo jakoś nie za bardzo widać te patrole..ale dobre i to..każdy patrol więcej to jakaś poprawa na bezpieczeństwa..przynajmniej tak mi się wydaje

 • Świętochłowiczanka

  Bardzo dobrze

  • Świętochłowiczanka
   2020-02-27 16:21
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • gość

  możesz rozwinąć swoją mocno intelektualnie wypowiedź? :D :D :D

 • 2019

  ...dodatkowe patrole min. na Lipinach? Tylko gdzie i kiedy?

 • Lipiniorz

  Trza bydzie pić w doma, niy w anfarcie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.