Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drogówka podsumowała działania "NURD”

  • Dodano: 2019-09-16 08:00, aktualizacja: 2019-09-16 08:05

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy podsumowali czwartkowe działania pn. "NURD”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów.

W czwartek od rana świętochłowicka drogówka po raz kolejny wzięła udział w krajowych działaniach o nazwie "NURD”. Działania prowadzono w godzinach 06:00 do 22:00. Mundurowi w tracie działań zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pozostałych uczestników ruchu. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci w tracie działań zwracali uwagę na pieszych, ale również poruszanie się uczestników ruchu drogowego zgodne z przepisami m.in. na oznakowanych przejściach.

Nadzorem objęto najbardziej zagrożone miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. W działaniach wzięło udział łącznie 8 policjantów. Ujawniono 30 wykroczeń, zarówno popełnianych przez pieszych, jak i przez kierujących. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego” oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych z ich udziałem. Mundurowi w ramach działań wręczali pieszym odblaski, które mają ogromny wpływ na ich bezpieczeństwo po zmroku.


Źródło: KMP Świętochłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.