Wiadomości z Świętochłowic

Dwa Złote BohaterONy dla Muzeum Powstań Śląskich

  • Dodano: 2020-12-16 06:45, aktualizacja: 2020-12-16 06:53

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach otrzymało nagrodę Złotego BohaterONa 2020 im. Powstańców Warszawskich w kategorii "Instytucja" za Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego.

Muzeum zostało także wyróżnione nagrodą Złoty BohaterON Publiczności

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną– w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Laureaci Nagrody zostali wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat; w każdej z nich  trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – przyznali członkowie Kapituły Nagrody; a jedno – Złoty BohaterON Publiczności – internauci w głosowaniu na naszej stronie.

Wyboru laureatów w każdej kategorii dokonała Kapituła złożona z przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych, środowisk kombatanckich oraz naszych ambasadorów. Nagrodzeni otrzymają statuetki, a wszyscy nominowani – pamiątkowe dyplomy.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Biedaszyber

    Dzięki propagowaniu takiej "edukacji historyczno-patriotycznej" obiektywne postrzeganie tejże historii całkowicie zatraca sens. Często mija się to wszystko z prawdą i faktami. Ci, co przez taką "edukację" przywłaszczają sobie prawo do uczenia o przeszłości ludzi, którzy mają - a właściwie mieli o wiele więcej do powiedzenia w tych kwestiach, czynią im wiele złego. Statuetki, sztandary, orkiestry, wieńce nie wiele mają wspólnego z bezstronnym i prawdziwym podejściem do historii. To tylko szkodzi potomnym, którzy są zmuszani do poznawania w ten sposób wydarzeń sprzed lat ku uciesze konformistycznej władzy, a co najgorsze kosztem własnej świadomości. Uzurpacja i dno... Przykre to.

  • Jacek K.

    Tak nażekacie na Pana Prezydenta Bergera a on ma same osiongnięcia i te wszystkie 3 Dwa Złote BohaterONy to jego zasłóga.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.