Wiadomości z Świętochłowic

Dwie osoby zatrzymane za kradzież z włamaniem

  • Dodano: 2020-11-12 08:15, aktualizacja: 2020-11-12 06:52

Kryminalni ze świętochłowickiej policji namierzyli i zatrzymali 33-latka, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta.

Ponadto mężczyzna uszkodził znajdujące się w nim mienie. W sprawę zamieszana jest była partnerka pokrzywdzonego. 23-latka odpowie za naruszenie miru domowego.

Oboje usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje sąd 

W niedzielę w nocy do dyżurnego świętochłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na ternie miasta. Na miejsce pilnie pojechali policjanci z miejscowej komendy. W trakcie czynności stróżów prawa na miejscu zjawiła się była partnerka pokrzywdzonego. Śledczy podejrzewali, że kobieta może być zamieszana w sprawę, bowiem jak się okazało, miała klucz od mieszkania, który nie zwróciła konkubentowi po rozstaniu. 23-latka przyznała się, że weszła do mieszkania pod nieobecność pokrzywdzonego, aby zabrać pozostawiony tam kontroler bezprzewodowy do gry. Jednak wypierała się, by miała cokolwiek wspólnego ze zniszczeniem mienia w mieszkaniu i kradzieżą gotówki. Policjanci nie dali jej jednak wiary. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych, a także zabezpieczony monitoring szybko doprowadził do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz wizerunku sprawcy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Okazał się nim być znajomy pokrzywdzonego i 23-latki. Śledczy ustalili, że kobieta przekazał klucze zatrzymanemu. Świętochłowiczanin pozostawał w konflikcie ze zgłaszającym. Wykorzystał okazję i włamał się do jego mieszania. Po nocy spędzonej w policyjnej celi oboje usłyszeli zarzuty. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia oraz kradzież z włamaniem. Za kratami może spędzić nawet 10 lat. Kobiecie za naruszenie miru domowego grozi do roku więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również