Wiadomości z Świętochłowic

Działania "Bezpieczny Pieszy" na świętochłowickich drogach. Ujawniono blisko 45 wykroczeń!

  • Dodano: 2024-03-01 07:30, aktualizacja: 2024-03-01 08:26

Przedwczoraj mundurowi ze świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Przy wykorzystaniu Ruchomego Stanowiska Dowodzenia szczególnie przyglądali się zachowaniom kierowców oraz pieszych w obrębie oznakowanych przejść. W trakcie działań mundurowi ujawnili w sumie blisko 45 wykroczeń, z czego aż pięć razy musieli interweniować wobec kierowcy, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

"Bezpieczny Pieszy" w Świętochłowicach

Głównym celem działań jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach akcji "bezpieczny pieszy" świętochłowicka drogówka przeprowadziła różnorodne działania edukacyjne i kontrolne, mające na celu eliminację niebezpiecznych zachowań na drodze. Szczególnym nadzorem zostały objęte obszary, gdzie według prowadzonych analiz najczęściej dochodzi do zdarzeń w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci do późnego wieczora prowadzili działania, podczas których odnotowali blisko 45 wykroczeń. Aż pięciokrotnie musieli interweniować wobec kierowców, którzy na oznakowanym przejściu nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu. Takie wykroczenie zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy przekraczanie prędkości w ich rejonie – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem niechronionych użytkowników dróg, którzy są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ania.

    Ile było mandatów za przechodzenie na pasach z telefonem? Nic sobie nie robią z zakazu korzystania na pasych a ty kierowco dostajesz mandaty jak nie ustąpisz. Przepisy działają chyba w dwie strony.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również