Wiadomości z Świętochłowic

Działania "Bezpieczny Pieszy" w liczbach. Świętochłowicka drogówka podsumowuje

  • Dodano: 2021-03-11 08:15, aktualizacja: 2021-03-11 06:24

Świętochłowicka drogówka przeprowadziła wczoraj działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Ich podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa zwracali wczoraj uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili 30 naruszeń przepisów.

Wczoraj policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi skupili uwagę głównie na zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

W działaniach wzięło udział 8 policjantów świętochłowickiej drogówki. Ujawnili oni 30 naruszeń przepisów, w tym jednego nietrzeźwego rowerzystę. Aż 20 wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Wobec jednego z kierujących skierowano wniosek o ukaranie do sądu w związku z wyprzedzaniem na przejściu.

Podczas działań policjanci przekazywali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, zachęcając ich jednocześnie do ich używania, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Bez wątpliwości mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego / rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Po raz kolejny apelujemy! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • nikiczka

    W ramach takiej akcji Mundurowi powinni także sprawdzać jak parkują samochody, bo niektórzy kierowcy parkują swój samochód na chodniku uniemożliwiając swobodne przejście pieszego, który aby kontynuować zmuszony jest wejść na ulicę a to powoduje zdarzenie potencjalnie wypadkowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.