Wiadomości z Świętochłowic

Działania "Bezpieczny Pieszy" w liczbach. Świętochłowicka drogówka podsumowuje

  • Dodano: 2021-03-11 08:15, aktualizacja: 2021-03-11 06:24

Świętochłowicka drogówka przeprowadziła wczoraj działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Ich podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa zwracali wczoraj uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili 30 naruszeń przepisów.

Wczoraj policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi skupili uwagę głównie na zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

W działaniach wzięło udział 8 policjantów świętochłowickiej drogówki. Ujawnili oni 30 naruszeń przepisów, w tym jednego nietrzeźwego rowerzystę. Aż 20 wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Wobec jednego z kierujących skierowano wniosek o ukaranie do sądu w związku z wyprzedzaniem na przejściu.

Podczas działań policjanci przekazywali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, zachęcając ich jednocześnie do ich używania, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Bez wątpliwości mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego / rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Po raz kolejny apelujemy! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • nikiczka

    W ramach takiej akcji Mundurowi powinni także sprawdzać jak parkują samochody, bo niektórzy kierowcy parkują swój samochód na chodniku uniemożliwiając swobodne przejście pieszego, który aby kontynuować zmuszony jest wejść na ulicę a to powoduje zdarzenie potencjalnie wypadkowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.