Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowi będą wspierać seniorów w uzyskaniu niezbędnej pomocy

  • Dodano: 2020-03-17 08:15, aktualizacja: 2020-03-17 08:25

Głównym zadaniem dzielnicowych jest pomagać, chronić i służyć pomocą.

Bez wątpienia to oni najlepiej znają mieszkańców miasta, bowiem mają z nimi najczęściej bezpośredni kontakt w trakcie codziennego obchodu rejonu służbowego. Wielu seniorów zna swojego dzielnicowego i darzy go zaufaniem. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i ryzykiem zarażenia, samotni seniorzy mogą liczyć na pomoc swoich dzielnicowych, którzy będą pełnić funkcję swoistego rodzaju łącznika pomiędzy seniorami i odpowiednimi służbami.

Zachęcamy do kontaktu poprzez aplikacje „Moja Komenda”

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa świętochłowiccy dzielnicowi w szczególny sposób otoczą opieką samotnych seniorów zamieszkujących miasto. W trosce o ich bezpieczeństwo, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia, mundurowi będą współpracować z jednostkami pomocy społecznej w celu zapewnienia pomocy w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności (m.in. zakupy żywności, lekarstw). Dzielnicowi będą pełnić funkcję swoistego rodzaju łącznika pomiędzy seniorami i odpowiednimi służbami. Ma to zapewnić sprawny przepływ informacji od osób wymagających opieki. Osoba starsza chcąca skorzystać z pomocy, powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonuZachęcamy do kontaktu poprzez aplikację „Moja Komenda”. Dzielnicowy po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi. Aktualne numery telefonów do dzielnicowych zamieszczone są również na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach w zakładce Informacje/Twój dzielnicowy.

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem!

Nie wpuszczajmy do swoich domów osób, które oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości m.in. zwalczające epidemię koronawirusa i mające nas uchronić przed zachorowaniem.

Nie dajmy się zwieść!

Przestrzegamy przed ofertami nieuczciwych sprzedawców w Internecie oraz osobami podszywającymi się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia, oraz inne instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem.

Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Przypominamy, że czynności w związku z kontrolą osób objętych kwarantanną wykonywane są tylko i wyłącznie przez funkcjonariuszy umundurowanych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.