Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dzielnicowi w niespełna godzinę zatrzymali nieletnich, którzy okradli lombard

  • Dodano: 2019-12-23 09:00

Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali trzech młodych mieszkańców Chorzowa, którzy wkrótce odpowiedzą za czyn karalny przed sądem rodzinnym.

Nieletni w wieku od 14 do 16 lat w środę przed godziną 21.00 okradli lombard, a ich łupem padł telefon komórkowy.

W niespełna godzinę byli już w rękach policjantów

Jak się później okazało, młodociana szajka wcieliła w życie swój precyzyjny plan.

W środę tuż przed godziną 21.00 oficer dyżurny świętochłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży telefonu w lombardzie w Śródmieściu. Na miejsce pojechał patrol dzielnicowych. Już po chwili okazało się, że kradzieży dopuścili się dwaj nieletni. Policjanci po przejrzeniu monitoringu szybko ustalili rysopis nastolatków, po czym ruszyli za nimi w pościg. Patrolując ulice miasta, w okolicy ulicy Katowickiej zauważyli trzy młode osoby, z których dwie odpowiadały rysopisowi sprawców kradzieży. Po chwili młodociani złodzieje byli już w rękach policjantów. Jak się okazało, wszyscy trzej działali wspólnie, bowiem całe zdarzenie było precyzyjnie przez nich zaplanowane. Najmłodszy z zatrzymanej szajki 14-latek stał na tzw. „czatach”. Szybko na jaw również wyszło, że najstarszy 16-latek jest poszukiwany i powinien przebywać w ośrodku wychowawczym. Stróże prawa przewieźli wszystkich trzech do miejscowej komendy. Młodzi chorzowianie noc spędzili w policyjnej izbie dziecka. Odzyskany telefon trafił w ręce pokrzywdzonego. Następnego dnia w obecności rodziców nastolatki usłyszeli zarzuty. Wkrótce ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • wiatrufkaa_

    zeby takie rzeczy robic masakra znam tych chłopaków poznałem ich nawet po zamazanym zdjeciu!

  • Wiedziałem

    Przydałby się pręgierz .... od nowego roku 25 na [...]ę .... to naprawdę działa, nie wiem czy chciałby zobaczyć jak go chłoszczą na YouTube

  • jorg

    pasa a loć !!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.