Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dwóch świętochłowiczan odpowie za pobicie

  • Dodano: 2020-01-07 08:00, aktualizacja: 2020-01-07 08:13

Policjanci ze świętochłowickiej komendy wytropili 43-latka i jego 26-letniego kompana, którzy w środę napadli i pobili na klatce schodowej mężczyznę. Obydwaj agresorzy usłyszeli już zarzuty pobicia, za które mogą spędzić za kratami nawet 3 lat. Młodszy dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, za co grozi mu surowsza kara nawet o połowę. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. Przed godziną 14.00 dyżurny świętochłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu na jednej z klatek schodowych w centrum miasta. Na miejsce pilnie udali się policjanci patrolu interwencyjnego. Zastali tam mężczyznę z ranami na głowie. Mundurowi udzieli pokrzywdzonemu pomocy medycznej do czasu przyjazdu pogotowania. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Stróże prawa szybko ustali wizerunek sprawców na podstawie zebranych informacji i rozpoczęli ich poszukiwania. Już po chwili jednego z agresorów zatrzymali w okolicy miejsca zdarzenia. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43-latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Żmudna praca śledczych już na drugi dzień doprowadziła ich do drugiego sprawcy, którym okazał się 26-letni świętochłowiczanin. Śledczy udali się do jego miejsca zamieszkania, lecz go nie zastali. Mężczyzna, czując na plecach "oddech” stróży prawa, sam zgłosił się na przesłuchanie.

Tego samego dnia obaj napastnicy usłyszeli zarzut pobicia, do którego się przyznali. Teraz grozi im do 3 lat za kratami. Ponadto na wyższy wyrok może liczyć 26-latek, który odpowie za swój czyn w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karana za podobne przestępstwo. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.


Źródło: KMP Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • krist

    powinni w pierdlu też dostać odpowiednio w d...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.