Wiadomości z Świętochłowic

24-letni podpalacz zatrzymany przez świętochłowickich mundurowych

 • Dodano: 2019-09-04 09:45, aktualizacja: 2019-09-04 13:40

Policjanci z Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy zatrzymali 24-latka podejrzanego o podpalenie przydomowej altanki.

Mężczyzna swoim działaniem wyrządził straty, sięgające prawie 2 tys. zł 

Podpalacz usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Jednak kara dla młodego świętochłowiczanina może zostać podwyższona, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Teraz odpowie przed sądem.

W połowie czerwca br. oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze ogródka w dzielnicy Chropaczów. Na miejsce pilnie pojechał patrol policji. Z ustaleń mundurowych wynikało, że przed ich przyjazdem, pożar zdołał ugasić syn zgłaszającej wraz z sąsiadem. Nie obyło się jednak bez strat, ponieważ uszkodzeniu uległo wyposażenie oraz częściowo konstrukcja drewnianej altany.

Straty wyceniono na blisko 2 tys. zł

Po przejrzeniu zapisu z monitoringu, pokrzywdzona rozpoznała znanego jej 24-latka, którego dzień wcześniej przychodził na ogródek bez jej zgody. Sprawą podpalenia, policjanci zajmowali się 2 miesiące, poszukując ukrywającego się sprawcy. Sprawdzali każdą informację o jego miejscu pobytu. Jednak to nie zniechęciło mundurowych i podejrzany wpadł w ręce policji w miniony czwartek. Zatrzymali go kryminalni świętochłowickiej komendy, którzy już wcześniej bacznie przyglądali się mężczyźnie podczas patrolowania miasta. Piroman był zaskoczony takim obrotem sprawy. Na widok policjantów próbował uciec tramwajem. Świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Jednak kara dla 24-latka może zostać podwyższona, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Teraz odpowie przed sądem.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Janusz

  Ludzie czy wy pojmujecie co oznacza 2 tyś. złoty ? 2 tyś oznacza 2000 zł a nie 2 miliony i obojętnie jak to napiszesz dalej będzie to 2 tyś. zł, lub 2000 tyś. zł, lub 2000 zł.A tym wszystkim którzy ukrywają się za inicjałami "Zzzz" lub s.j. a piszą głupoty radził bym podpisywać się przynajmniej Imieniem, trochę odwagi wystarczy.

 • Zenek

  Dawno takich bzdur nie czytałem 2000tys to jest 2 miliony

 • Zzzzzz

  Od razu wiadomo że to elektorat paròwy

 • jw

  "dzień wczesniej na ogródek przychodził bez jej zgody" czyli był kilka razy ale nie został wpuszczony to ok...ale jeżeli "wpraszał się, nachodził" to co innego! Dziwne bo na mój ogródek PRZYCHODZĄ osoby zaproszone

 • Ciekawy

  2000 tysięcy?Na pewno?

 • Zszokowany

  2000 tysięcy... Dwa miliony znaczy... Co to była za altana? Bursztynowa komnata czy jak?

 • mariusz

  Ile to jest 2000 tys ? Dwa tysiące tysięcy?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również