Wiadomości z Świętochłowic

Dzień bez Samochodu w Świętochłowicach. Miłośnicy roweru uczcili dzień nad Stawem Kalina

  • Dodano: 2023-09-25 07:45, aktualizacja: 2023-09-25 12:49

W piątek na terenie stawu Kalina odbył się wyjątkowy dzień poświęcony alternatywnym środkom transportu. Dzień bez samochodu przyciągnął liczne rzesze miłośników dwóch kółek, którzy postanowili uczcić tę inicjatywę w pięknej scenerii przyrody.

Świętochłowice świętowały Dzień bez Samochodu

Na ścieżkach wokół stawu tłumy rowerzystów cieszyły się doskonałą pogodą i malowniczymi widokami. To doskonała okazja, by wyjść na świeże powietrze i spędzić czas aktywnie, korzystając z jednocześnie przyjaznego dla środowiska środka transportu.

Najważniejszym punktem wydarzenia był konkurs na najbardziej przystrojony rower. Uczestnicy zabłysnęli kreatywnością, ozdabiając swoje jednoślady tematycznymi dekoracjami. Wyniki były imponujące, a zwycięzcy mogli cieszyć się nagrodami i uznaniem innych uczestników.

Dzień bez samochodu to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale również ważny krok w kierunku ochrony środowiska. Redukcja emisji spalin to cel, do którego warto dążyć, i tego typu wydarzenia przypominają nam o korzyściach wynikających z korzystania z alternatywnych środków transportu.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Stefan

    A może by tak dać znaki poziome ścieżek rowerowych na Wiśniowej? Tam nie wiedzą, gdzie chodnik, a gdzie ścieżka. Co gorzej, auta parkują na chodniku (na ścieżce też) i ludzie idą ścieżką rowerową. Policja nie reaguje. A przy okazji: spacerowicze od stawu idą na Hugoberg, a tam przy śmietnikach leżą od prawie dwóch miesięcy tzw. gabaryty i nikt ich nie bierze, a niektóre zagrody śmietnikowe niedługo się rozlecą! Co pan na to panie prezydencie? Najlepiej udawać, że się nie wie!

  • Robertt

    Niech przyjdzie kostempski i posprząta. Zrobi dobry PR przed wyborami i wreszcie coś pożytecznego dla miasta i mieszkańców

  • Morfeusz

    Jakie miasto, taki Matrix ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również