Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Edukacji Narodowej w ZSO

  • Dodano: 2021-10-18 05:30, aktualizacja: 2021-10-18 05:49

W czwartek, 14 października br. we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej.

Aby uczcić to święto, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących zaplanowali szereg atrakcji, dzięki którym był to bardzo wesoły i pełen śmiechu dzień.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSO 

Przygotowania do obchodów DEN trwały już od rana – na korytarzach szkolnych i w klasach było widać uczniów, którzy przygotowywali niespodzianki dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Na drzwiach rożnych klas zawisły wspaniałe plakaty z przepięknie namalowanymi kompozycjami kwiatowymi oraz życzeniami, na stołach pojawiły się ciasta i ciekawe dekoracje, a na drugim piętrze odbywały się ostatnie próby przed apelem.

Później dzieci i młodzież o wyznaczonej godzinie spotkali się ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi gośćmi w salach – w wesołej atmosferze wykonywano zadania zaproponowane przez Samorząd Uczniowski, takie jak: stworzenie portretów wychowawców, zebranie charakterystycznych dla poszczególnych nauczycieli powiedzonek, wypisanie zalet szkoły oraz zredagowanie wiersza. Wszystkie klasy miały okazję zaprezentować swoje prace podczas apelu, co sprawiło, że panowała na nim wspaniała, radosna atmosfera.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które stanowi okazję do zatrzymania się w biegu i podziękowania nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie.

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 5 oraz II Liceum Ogólnokształcącym z całą pewnością należy zaliczyć do udanych – cała społeczność szkolna świetnie się bawiła. W imieniu swoim, pani wicedyrektor, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły bardzo dziękuję rodzicom oraz uczniom za wszystkie miłe gesty oraz ciepłe słowa, które dają nam siłę do podejmowania kolejnych działań zmierzających do rozwoju naszej szkoły. – powiedziała dyrektor ZSO, Marzena Grela.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mamcia

    Szkoła się rozwija, uczniowie spisali się na medal. Skromni i nie są roszczeniowi. A może nawet zapomniani? Inne szkoły ciągle "coś" dostają. A przy Sudeckiej m.in. boiska brak. Gratulacje "podwójne"!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również