Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Ziemi w przedszkolach miejskich nr 9 i nr 12 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:20

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach królował kolor zielony. Również w przedszkolu nr 12 nie brakowało rozmów na temat losów zielonej planety.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę

Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. Dzieci również dowiedziały się jak sadzić i przesadzać rośliny zielone i kwiaty. Część z naszych dzielnych przedszkolaków wyruszyła w okolice przedszkola by sprzątać Ziemię.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci wykonywały prace plastyczno – techniczne „Nasz czysty kolorowy świat”, zbierały śmieci
w ogrodzie przedszkolnym oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości był medal dla każdego dziecka „Strażnika przyrody”.

Komentarze (3)    dodaj »

  • karlus ze Hugobergu

    dejcie sie tym bajtlom tak richtg wyciorać w tym marasie

  • Mieszkaniec

    Brawo dla dużych maluszków :)

  • 00000 000

    Bez udziału prezydenta :/ nie liczy się. Hahaha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.