Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Ziemi w przedszkolach miejskich nr 9 i nr 12 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-04-27 06:15, aktualizacja: 2021-04-27 06:20

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świętochłowicach królował kolor zielony. Również w przedszkolu nr 12 nie brakowało rozmów na temat losów zielonej planety.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę

Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników. Dzieci również dowiedziały się jak sadzić i przesadzać rośliny zielone i kwiaty. Część z naszych dzielnych przedszkolaków wyruszyła w okolice przedszkola by sprzątać Ziemię.

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 aktywnie uczestniczyli w Dniu Święta Ziemi poprzez rozmowy na temat dbania o środowisko: oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci. Dzieci wykonywały prace plastyczno – techniczne „Nasz czysty kolorowy świat”, zbierały śmieci
w ogrodzie przedszkolnym oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości był medal dla każdego dziecka „Strażnika przyrody”.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • karlus ze Hugobergu

    dejcie sie tym bajtlom tak richtg wyciorać w tym marasie

  • Mieszkaniec

    Brawo dla dużych maluszków :)

  • 00000 000

    Bez udziału prezydenta :/ nie liczy się. Hahaha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.