Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Ziemi w SPS-10. W szkole powstaje "Zielona oaza spokoju"

  • Dodano: 2022-04-25 07:45, aktualizacja: 2022-04-25 08:00

W miniony piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach przypomnieli sobie, jak ważna jest nasza planeta i co mogą zrobić dla środowiska. Uczniowie i nauczyciele bardzo aktywnie spędzili ten czas. Każda klasa wzięła udział w grze terenowej, rozwiązując zagadki, sprzątając przy tym teren szkoły. Wszyscy również  zaangażowali się w tworzenie miniogrodu.

Powstaje "Zielona oaza spokoju"

W ramach programu Różnorodność biologiczna, dofinansowanym przez  WFOŚ i GW w Katowicach, na terenie szkoły powstaje Zielona oaza spokoju, która będzie pełniła funkcję edukacyjno-terapeutyczną. W piątek prace w ogrodzie ruszyły pełną parą, zrobiło się zielono i kolorowo. Zostały posadzone rośliny, drzewa ozdobne i drzewka owocowe. Następnym i ostatnim etapem będzie sadzenie warzyw i ziół oraz tworzenie ścieżki edukacyjnej.

Inicjatorki miniogrodu, czyli osoby odpowiedzialne za jego utworzenie, Pani Agnieszka Duda i Małgorzata Domagała podsumowały piątkową akcję, wyrażając podziw i  podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

- Już nie możemy doczekać się końcowego efektu i pierwszych zajęć w ogrodzie. To niesamowite, jak bardzo zmienia się nasza przestrzeń i jak zaangażowani są nasi uczniowie. Cała społeczność szkolna bierze udział w tym przedsięwzięciu, wkładając w pracę całe swoje serca. Tak stworzony ogród z  pewnością będzie prawdziwą "Oazą spokoju" - przekazują pracownicy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karlus ze Hugobergu

    No no te szkolorze mogli wziońć belfrow pod pacha i posadzić pora (dziesiont)drzewek na tak bardzo niszczonym Hugobergu.To byłby widoczny wkład do ochrony środowiska!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również