Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dziś działania SMOG na Świętochłowickich drogach

  • Dodano: 2019-07-17 08:30, aktualizacja: 2019-07-17 08:38

„Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery.

Policyjne działania ukierunkowane będą na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Dziś na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem "SMOG". W działaniach wezmą również udział funkcjonariusze ze świętochłowickiej drogówki. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.