Wiadomości z Świętochłowic

Dziś świętochłowicka drogówka prowadzi działania NURD

 • Dodano: 2019-09-12 08:15, aktualizacja: 2019-09-12 08:45

12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

12 września w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadzorem objęte zostaną odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Mimo, iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Należy wyraźnie zaznaczyć, że najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi. Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. W ramach realizowanych już po raz dziewiąty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Kierujący samochodami zobowiązani są do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinni spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich dostrzeżenie, co powinno z kolei wpłynąć na dostosowanie sposobu jazdy do warunków ruchu zmniejszając ryzyko wypadku.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Dostawca

  Robert jesteś debilem ciekawe jak ty musiał byś nosić te niby skrzyneczki

 • Tj

  Trzeba było nosić teczkę do szkoły to byś nie musiał byś nosić skrzyneczek.

 • Robertt

  Jest zwrócenie uwagi na problem + jest on przeze mnie nazwany po prostu patologią (bezosobowo)+ jest reakcja w postaci pomyj na mnie+ brak dyskusji co do rozwiązań, skierowanie problemu na jakieś "madki" co to zasłużyły sobie na taki pstryk w nos od dostawców+ nazwanie mnie ostatecznie debilem. No cóż. Najwyraźniej nie bez powodu wykonujesz taką pracę.

 • vovtek81

  voytek81 czy tam robertt zażyj tabaki :)

 • Robertt

  Powinni ukrócić praktyki dostawców ktorzy podjeżdżają Chamsko pod sam sklep, często blokując cały chodnik nie przejmując się pieszymi, matkami z wozkami itp. Niech parkują zgodnie z zasadami ruchu drogowego i sobie niosą te skrzyneczki. Istna patologia.

 • Kaśka

  To przedsiębiorcy prowadzący sklepy, powinni mieć na uwadze to, że dostawcy będą dostarczać towar i trzeba im umożliwić odpowiednie warunki do rozładunku. Czasem to są całe palety towaru, a nie skrzyneczki.

 • haha

  Patologia to ty jesteś,jakbys miał nieść te cięzary to byś nawet do sklepu chciał wjechać.Jak z zakupami podjeżdżacie pod blok to o mało co byś na schody nie wjechał.A te madki z wózkami to święte krowy są??Też sie pchaja na przejście dla pieszych,wjeżdżaja czasami prawie pod koła auta no bo co?Święta krowa ma pierwszeństwo a to ze dziecko pod koła wpycha to się nie liczy

 • Robertt

  Tym wpisem w zasadzie pokazałaś jak bardzo masz płaską wyobraźnię. Dyskusja z takim lemurem jak ty jest w sumie bezzasadna ale warto zwrócić uwagę, że takim tokiem rozumowania można tłumaczyć wszelką patologię jakiej doświadczają normalni i kulturalni ludzie na codzień. Co ma moje spostrzeżenie odnośnie chamstwa dostawców do rodziców, nieszanujących innych użytkowników drogi? Oba te przypadki są naganne, jak twój wpis usprawiedliwiający jedną patologię drugą....Gratuluję

 • ja

  No widzisz,piszą ci że patologia to TY,a ty dalej swoje.Zawsze nazywając innych patologią czujesz się ten lepszy chociaż nie zawsze tak jest.Jak mozna kogoś kto ciężko pracuje nazwać patologią,przecież w dostawach to ciężka praca.Podejżewam że jakbyś miał przenieść 10 kilo to byś w gacie narobił ale paluchami w cisy przy laptopie to potrafisz głupoty wypisywać

 • Robertt

  Poczytaj moje wpisy z precyzją. Zwracam uwagę na konkretny fakt łamania przepisów przez dostawców. Nie rozpisuję się nad szczegółami odnośnie realiów dostaw. Po co mi zarzucasz brak empatii co do ludzi wykonujących tą pracę? Wiem że jest ciężka. Zwracam uwagę na fakt, że blokowanie przejścia na chodniku jest wykroczeniem. Lepiej zablokować ulicę i z windy paleciakiem lub jakimś wózkiem kontynuować proces. Nie wmówisz mi że się nie da. Oni Po prostu idą na łatwiznę, oczywiście nie wszyscy. Poza tym kto pisał tutaj o "madkach "? Kto i po co obraził wszystkich rodziców? Wiem że dużo takich kobiet na świonach to beneficjentki OPS i wiem jaką kulturę reprezentują. Kto tu kogo obraża. Ja tego nawet nie komentuje. Jeszcze raz zwracam uwagę na precyzję w czytaniu postów. Nie nazywam patologią konkretnych osób ale konkretne praktyki.

 • jo

  I tu prośba do Straży Miejskiej w Świętochłowicach żeby zrobili porządek z autami które parkuja przy przejściach dla pieszych i je zasłaniają.Przepis mówi ze 10 m przed przejściem nie wolno parkowac a na Katowickiej a szczególnie na skrzyzowaniu z Wodną tak parkuja.Prawia na samym przejściu.Nie ma możliwości jadąc autem zobaczyć jak pieszy wchodzi na przejście.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.