Wiadomości z Świętochłowic

Eva Aksamit zagra w Centrum Kultury Śląskiej

  • Dodano: 2022-03-15 08:00, aktualizacja: 2022-03-15 08:07

W czwartek 24 marca o godzinie 18:00 serdecznie Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zaprasza na koncert zespołu VELVETEVE czyli Eva Aksamit.

Koncert VELVETEVE

Gliwiczanka, lat 30. Dyplomowana wokalistka i nauczycielka śpiewu. Pisze teksty i gra na klawiszach. Tworzy muzykę do posłuchania i zagłębienia się we własne odczucia. Wraz z zespołem i podczas występów solowych, Velveteve gra w klimatach oscylujących wokół alternatywnych brzmień trip-hopu, elektroniki czy soulu.

Na koncertach towarzyszą jej muzycy: Tomek Grabowski (gitara), Daniel Niewiński (bas), Sebastian Płaczek (perkusja).  W 2019 roku, nakładem Divinarium Records, ukazał się debiutancki album Velveteve – „Music from the B-Side”. Został on ciepło przyjęty przez publiczność, a portal TripHop Nation uznał go za jeden z najlepszych krążków 2019 roku. W 2021 roku VELVETEVE wraz z zespołem wygrywają XIV Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych wraz z nagrodą za najlepszą piosenkę „Deszczowe lato”. Aktualnie Velveteve przygotowuje się do wydania kolejnej płyty, tym razem w całości po polsku.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem. Serdecznie zapraszamy!

Eva Aksamit zagra w Centrum Kultury Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.