Wiadomości z Świętochłowic

Ferie zimowe 2024. Jak spędzić je w Świętochłowicach?

  • Dodano: 2024-01-13 17:30

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku w województwie śląskim potrwają od 29 stycznia do 11 lutego 2024. Wielu z nas ma już na nie plany. Dla tych, którzy w dalszym ciągu zastanawiają się, jakie atrakcje zapewnić swojemu dziecku, aby nie spędziło ono całej przerwy zimowej przed komputerem lub konsolą do gier, przygotowaliśmy kilka propozycji.

Ferie zimowe 2024 w Świętochłowicach

Jak co roku kilka instytucji z naszego miasta przygotowało atrakcje dla osób, które zdecydowały się spędzić ferie w Świętochłowicach.

CKŚ-owe Ferie Zimowe

Centrum Kultury Śląskiej zaprasza dzieci między 7 a 13 rokiem życia na zajęcia, które będą odbywać się przez trzy dni podczas tegorocznych ferii zimowych.

Data: 5, 7 i 9 lutego

Godzina: od 8:00 do 14:00

Koszt: 150 zł od osoby za całość. Nie ma możliwości wykupienia poszczególnych dni

Wiek uczestników: dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat

Wycieczka do Planetarium Śląskiego

Na pierwszych zajęciach, które odbędą się 5 lutego, dzieci będą miały okazję odwiedzić Planetarium Śląskie. Podczas wycieczki uczestnicy wezmą udział w jednym z najpopularniejszych seansów wyprodukowanych w planetarium - „Kometa nad szwajcarską doliną”. Po seansie zorganizowane zostaną warsztaty „Kometa od kuchni”. Wycieczka zostanie zakończona w Centrum Kultury Śląskiej, gdzie na uczestników czekać będą warsztaty kreatywne.

ARTTERAPIA – kreatywne warsztaty tworzenia zimowych lampionów

Na kolejnych zajęciach uczestnicy tegorocznych CKŚ-owych Ferii Zimowych spotkają się w obiekcie Wieże KWK Polska, aby wziąć udział w zajęciach ARTTERAPII prowadzonych przez Agnieszkę Krzisczyk. Podczas spotkania dzieci będą wykonywać zimowe lampiony oraz walentynkowe cuda.

Wycieczka do FUNZEUM

Podczas ostatniego dnia ferii organizowanych przez CKŚ uczestnicy wyruszą na wycieczkę do zlokalizowanego w Gliwicach FUNZEUM.

– 9 lutego spotykamy się w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, skąd dzieci wyruszą do gliwickiego FUNZEUM, 4 tys. metrów kwadratowych, ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, w kilkunastu pomieszczeniach inspirowanych magią kolorów i światła. To mały kawałek świata stworzony po to, by wyrazić siebie – przekazuje organizator.

Po powrocie do Centrum Kultury Śląskiej każde dziecko otrzyma dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek.

Ferie Zimowe 2024 w MDK

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach przygotował dla dzieci między 7 a 12 rokiem życia całe mnóstwo atrakcji! W ramach FERII ZIMOWYCH 2024 w MDK odbędą się między innymi warsztaty tematyczne oraz wycieczki.

Data: 30.01-01.02

Koszt: 150 zł

Wiek uczestników: dla dzieci między 7 a 12 rokiem życia

KOSMICZNA RAKIETA

Data: 30.01.2024 r.

Godzina: 9:00–13:30

Kosmiczna Rakieta to zajęcia stacjonarne organizowane w Młodzieżowym Domu Kultury, w ramach których odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne.

Wycieczka do EGZOTARIUM

Data: 31.01.2024 r.

Godzina: 8:15–13:30

Drugiego dnia ferii organizowanych przez MDK dzieci wybiorą się na wycieczkę do sosnowieckiego Egzotarium. Wyprawa będzie okazją do spędzenia czasu w pięknym, zielonym i ciepłym przez cały rok miejscu. Uczestnicy zapoznają się z gatunkami roślin i zwierząt, pochodzącymi z całego świata.

Wycieczka do PLANETARIUM

Data: 01.02.2024 r.

Godzina: 9:00–14:15

Ferie zostaną zakończone wycieczką do Planetarium Śląskiego, znajdującego się w Parku Śląskim w Chorzowie.

Organizator wydarzenie informuje, że placówka nie zapewnia uczestnikom wyżywienia, a warunkiem uczestnictwa jest wniesienie należnej opłaty oraz założenie karty uczestnika. Jeśli chcecie zapisać swoje dziecko na Ferie Zimowe 2024 w MDK, spieszcie się! Ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane od 8 do 27 stycznia.

Lodowisko OSiR „Skałka”

W naszym mieście nie brakuje miłośników łyżwiarstwa! Jeśli i wy do nich należycie, podczas ferii koniecznie odwiedźcie lodowisko zlokalizowane na terenie kortów OSiR "Skałka". Brak własnych łyżew to nie problem – w obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia. Lodowisko pomieści jednocześnie maksymalnie 45 osób. W okresie ferii zimowych lodowisko będzie czynne codziennie od godz. 10.00 do 20.00, a wejście na ślizgawkę będzie odbywać się o każdej pełnej godzinie.

Cennik:

  • Bilet normalny (45 min): 11,00 zł/os.
  • Bilet ulgowy (45 min) - uczniowie, studenci, emeryci, renciści, karta seniora: 8,00 zł/os.
  • Bilet - Mieszkańcy Świętochłowic posiadający Kartę 3+: 50% zniżki
  • Wypożyczenie łyżew: 11,00 zł
  • Grupy szkolne (tylko do godz. 14.00): 5,50 zł/os.

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: MDK Świętochłowice, CKŚ Świętochłowice, OSiR "Skałka"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również