Wiadomości z Świętochłowic

Festyn Dzielnicowy w Lipinach

 • Dodano: 2018-08-20 11:45

W sobotę na Placu Słowiańskim w Lipinach odbył się ostatni w tym roku Festyn Dzielnicowy, podczas którego zaśpiewali - Mirosław Jędrowski, Piotr Herdzina, Śląskie Trio Piotra Szefera i Hanys Bynd.

Wspólnie z mieszkańcami byli także prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, wiceprezydent Bartosz Karcz i radne Uruszula Owoc - Kania oraz Dorota Wichura. Tradycyjnie odbył się też konkurs tańca. Najlepsi tancerze otrzymali ufundowane przez stowarzyszenie "Razem dla Świętochłowic" upominki.

Festyn Dzielnicowy w Lipinach


Źródło: UM Świętochłowice

Komentarze (11)    dodaj »

 • DJ Maxx

  A ja mam takie dla komentujących-krytykujących pytanie. A co WY zrobiliście żeby żyło się lepiej, żeby poprawić wizerunek dzielnicy Lipin, jak mocno się angażujecie by żyło się lepiej ciekawiej, jak rozwiązać problemy które trapią??? Fajnie jest krytykować, ale ja ZAWSZE powtarzam, "Że nie po gadaniu, a po działaniu poznaje się ludzi. Wierzę, że jak znajdzie się jedna dwie, później trzy, pięć to dziesieć ludzi których mają pomysły i rozwiązania. Więc zapraszam do działania. Pozdrawiam.

 • rys

  Statystycznie to jedno z biedniejszych miast. Włodarze miasta mam na myśli radnych, którzy od iks lat nie zmieniają się i praktycznie nic szczególnego dla miasta nie robią. Zakłady, małe przedsiębiorstwa upadają a inwestorzy uciekają z tego miasta. Które miasto stać na to aby robić festyn po festynie w każdej dzielnicy miasta?? Ale w naszym mieście musi być głośno i wesoło.

 • ktoś

  to jest tylko efekt przed wyborami, celem festynów jest pozyskanie poparcia dla Kostempskiego

 • Pulok

  Fajne rodzynki zajs przibydzie piyncet plusów

 • Zasmucony

  Ten reportaż niestety pokazuje smutne oblicze miasta. Mieszkańcy Lipin powinni w proteście przeciwko braku zainteresowania miasta dzielnicą ogóle na ten festyn nie przyjść. Źle ludzie robicie, skoro byle festyn jest w stanie przesłonić oplakany stan waszej dzielnicy.

 • Życzliwy sąsiad

  To prawda niech kostempski zajrzy na swierczyny 9w lipinach zobaczy jak działa 500 plus

 • Aaaa

  I Boczna to jest tragedia. Jedna wielka patologia

 • Krysia

  Racja, ale gorzej jest na starej części Chropaczowa. Nawet policja po zmroku tam nie zagląda, a jak już się pojawi to tak, żeby niczego nie zauważyć.....Mury pomazane, drogi dziurawe. Nocne sklepy i pielgrzymki pijaków. Ps. Pozdrawiam Pana Prezydenta.

 • Xyz

  A widzisz prości ludzie cieszą sie drobnostkami nie musza pchać sie na społeczny afisz zadluzajajac sie po uszy do śmierci tylko po to aby kupic miekszkanie w domu wolnostojącym z sąsiadem na wyciągnięcie ręki i później wylewać żale na wszystkich i wszystko że przez 6 dni w tygodniu na obiad jadaja vifon.

 • ela

  Prosty człowiek myśli co robi, ci nie myślą, robią co im kto podstawi a taki kostempski na tym korzysta

 • Grażyna

  Nie prości tylko "ograniczeni". Do pełni szczęścia wystarczy im kufelek piwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również