Wiadomości z Świętochłowic

Finał Szlachetnej Paczki w Świętochłowicach za nami!

  • Dodano: 2021-12-14 15:30

Weekend Cudów za nami! 12 wolontariuszy i setki darczyńców pomogło 24 potrzebującym rodzinom ze Świętochłowic i Chorzowa. Sztab akcji mieścił się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej.

Finał Szlachetnej Paczki za nami!

Za nami Weekend Cudów. W te dwa dni kilkaset tysięcy osób w całej Polsce zaangażowało się w pomoc, która dotarła do 17 010 najbardziej potrzebujących rodzin. 

- Rodziny otrzymały prezenty, które odpowiadały na ich indywidualne potrzeby. Przede wszystkim jednak odzyskały nadzieję, poczuły się dostrzeżone i ważne dla kogoś - czytamy na stronie Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka co roku angażuje tysiące osób: darczyńców, wolontariuszy, partnerów, przyjaciół. Oni wszyscy tworzą wielki łańcuch dobra, dzięki któremu jeden człowiek może pomóc drugiemu człowiekowi. 

– Cieszy nas to, że dotarliśmy do aż tylu tysięcy rodzin więcej, a przede wszystkim cieszy nas to, co nie było oczywiste jeszcze kilka dni temu, że dla każdej z tych rodzin [...] znalazł się darczyńca – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna – organizatora Szlachetnej Paczki – Wyjątkowi są wolontariusze, wyjątkowe są osoby, które odwiedzają rodziny, mimo że jest pandemia, mimo że jest niepewność. Dziękujemy.

Szlachetna Paczka w Świętochłowicach

Akcja od lat obecna jest także w Świętochłowicach i Chorzowie. Dzięki pracy 12 wolontariuszy, kilku osób pomagających na magazynie oraz setki darczyńców w regionie wydarzyło się coś pięknego! Podczas Weekendu Cudów wolontariusze odwiedzili 24 rodziny ze Świętochłowic i Chorzowa. Dostarczono ponad 300 paczek oraz 5 ton węgla. Wartość prezentów wyniosła ponad 100 tys. zł.

- Serdeczne podziękowania dla Straży Miejskiej w Świętochłowicach za pomoc w rozwożeniu paczek oraz dla wiceprezydenta Adama Trzebinczyka, MPGL Świętochłowice i MPUK Świętochłowice za wsparcie przy działaniach z rodzinami. Przecudowne podziękowanie dla dyrekcji oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach za udostępnienie miejsca na magazyn! Wielkie dzięki również dla rodzin wolontariuszy, które zostały bez nich na cały weekend jak również w wiele dni wcześniej gdy Ci odwiedzali rodziny. Dziękujemy Wam za wsparcie i już do Was wracamy - napisał Mateusz Janiszewski, lider regionu.

Do akcji włączyli się także urzędnicy świętochłowickiego magistratu.

- Do jednej z naszych mieszkanek dotarła dziś #szlachetnapaczka. Miałem przyjemność przekazać ją od urzędników Miasto Świętochłowice, którzy wykazali się wielkim serduchem. Potrzebujących w naszym mieście jest więcej, ale bez wsparcia wolontariuszy niesienie pomocy byłoby niemożliwe. Dlatego wielkie słowa uznania za skoordynowanie tych działań i włożoną pracę należą się Mateuszowi Janiszewskiemu oraz paniom wolontariuszkom - napisał prezydent Daniel Beger. 

Szlachetna Paczka potrzebuje Was

Szlachetną Paczkę można wspierać cały rok, wpłacając na program. Dalsze działanie Szlachetnej Paczki - to, do ilu rodzin są w stanie dotrzeć wolontariusze i jak skuteczną, skrojoną dokładnie na miarę konkretnych potrzeb, mądrą pomoc są w stanie im zaproponować - zależy od tych, którzy wspierają program finansowo. 

Aby wesprzeć akcję, wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl


Źródło: Redakcja

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również