Wiadomości z Świętochłowic

Formalno-prawne aspekty prowadzenia organizacji pozarządowych – Bezpłatne szkolenie dla NG

  • Dodano: 2023-01-23 06:30, aktualizacja: 2023-01-23 07:32

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Świętochłowice ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, zaprasza na szkolenie dedykowane osobom, które prowadzą lub współpracują ze stowarzyszeniami i fundacjami zarejestrowanymi w KRS z siedzibą wyłącznie na obszarze miast: Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza oraz pow. będziński lub zawierciański.

Temat szkolenia: Formalno-prawne aspekty prowadzenia organizacji pozarządowych

Opis szkolenia: Sprawozdawczość i inne obowiązki PES w świetle zapisów aktów prawnych regulujących funkcjonowanie organizacji pozarządowych w tym m.in. w kontekście zapisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Ustawy o ochronie danych osobowych (RODO)

Kryteria uczestnictwa: osoby, które prowadzą lub współpracują ze stowarzyszeniami i fundacjami zarejestrowanymi w KRS z siedzibą wyłącznie na obszarze miast: Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza oraz pow. będziński lub zawierciański

Miejsce szkolenia:  Urząd Miejski w Świętochłowicach (sala sesyjna)

Termin: 2 luty 2023 r. od 9.00 do 15.30

Koszt: bezpłatne

Zgłoszenia prosimy wysyłać elektroniczne na adres: ngo@swietochlowice.pl lub telefonicznie nr tel. 32 3491-826  – do 27.01.2023.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również