Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach

 • Dodano: 2019-06-07 09:00

W czwartek dnia 30 maja 2019 roku w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach zakończyliśmy cykl Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2019 w Warcabach 64-polowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Trzecia runda turniejowa zgromadziła 19 zawodników i zawodniczek z sześciu ośrodków, domów pomocy społecznej i warsztatów znajdujących się w Chorzowie Batorym, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach. Zawody przeprowadzone zostały na dystansie 7 rund według zasad Światowej Federacji Warcabowej oraz Polskiego Związku Warcabowego, a sędziowali je Damian Kuchna - jako sędzia główny i Jerzy Plichta w roli sędziego rundowego.

Rywalizacja w trzeciej odsłonie Integracyjnego Grand Prix była już od samego początku bardzo wyrównana. Praktycznie co rundę mieliśmy zmianę lidera, a największą niespodzianką było zwycięstwo w zawodach najstarszej, bo 96-letniej Pani Magdaleny Juszczyszyn, która zdobywając swoje 5,5 pkt. była najbardziej podziwianą osobą na sali.

Klasyfikacja końcowa na czołowych 6 miejscach ostatniej trzeciej rundy przedstawiała się następująco:

 • Im.      Magdalena Juszczyszyn - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach – 5,5 pkt.
 • IIm.     Kazimierz Gąsior - DPS Św. Antoni w Świętochłowicach – 5 pkt.
 • IIIm.    Krystyna Płonka - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym – 5 pkt.
 • IVm.    Władysława Bischof - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach – 4,5 pkt.
 • Vm.     Łukasz Szebeszczyk - DPS Św. Antoni w Świętochłowicach – 4,5 pkt.
 • VIm.    Zdzisław Jaśkiewicz – Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym – 4 pkt.
 • VIIm.   Henryk Kubica – Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach – 4 pkt.
 • VIIIm. Krystian Kwitek - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym – 3,5 pkt.

Po zakończeniu wszystkich pojedynków przeszliśmy do indywidualnej klasyfikacji generalnej. Punktacja sumująca wyniki z poszczególnych rund wyłoniła najlepsze zawodniczki i zawodników. Na najwyższym stopniu podium wśród kobiet znalazła się  Władysława Bischof reprezentująca MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach (15,5 pkt.), drugie miejsce zdobyła Magdalena Juszczyszyn - MDPS Złota Jesień w Świętochłowicach (14 pkt.), a trzecią lokatę zajęła Krystyna Płonka - Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym (13,5 pkt.).

W klasyfikacji końcowej mężczyzn zwyciężył Zdzisław Jaśkiewicz reprezentujący Ośrodek Św. Florian w Chorzowie Batorym (13,5 pkt.), drugie miejsce zajął Kazimierz Gąsior - DPS Św. Antoni w Świętochłowicach (13 pkt.), a trzecie miejsce zdobył Paweł Gawron – Ośrodek Św. Elżbieta w Rudzie Śl. (12 pkt.).

Na zakończenie przeszliśmy do ceremoniału wręczenia nagród, które tego dnia w imieniu Prezydenta Miasta przekazywali Pan Tomasz Sikorski - Dyrektor OSiRSkałka” w Świętochłowicach oraz Pan Grzegorz Borówka - Dyrektor DPS Św. Antoni w Świętochłowicach. Zdobywczyniom oraz zdobywcom trzech pierwszych lokat w poszczególnych kategoriach wręczono piękne puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkich pozostałych uczestników nagrodzono pamiątkowymi medalami, dyplomami i miejskimi gadżetami.  

Przygotowaniem i organizacją powyższego cyklu zajmowali się Ośrodek Sportu i RekreacjiSkałka”, Dom Pomocy Społecznej Św. Antoni oraz Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Olo

  Super, że coś takiego zorganizowano. Ktoś pomyślał o "starszych pełnoletnich". Niby tylko warcaby a frajda na pewno duża dla tych ludzi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.