Wiadomości z Świętochłowic

Groźna kolizja z autobusem. Kierowca osobówki był kompletnie pijany!

 • Dodano: 2024-04-02 11:45

W nocy z niedzieli na poniedziałek, godną pochwały postawą wykazał się uczestnik ruchu, który jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Świadek natychmiast powiadomił służby, a gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej, powodując groźną kolizję z autobusem. Przekazany w ręce świętochłowickich policjantów mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca spowodował groźną kolizję w Świętochłowicach

Pomimo zaostrzonych przepisów, wciąż znajdują się amatorzy jazdy na podwójnym gazie, którzy nie patrząc na konsekwencje, wyjeżdżając na drogi, stanowiąc poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Na szczęście obywatele są coraz bardziej świadomi i często reagują, nie akceptując nieodpowiedzialnych zachowań takich kierowców.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, godną pochwały postawą wykazał się uczestnik ruchu, który jadąc "średnicówką" zauważył osobowego opla, którego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Świadek natychmiast powiadomił służby i gdy kierowca opla zjechał z drogi, próbował udaremnić mu dalszą jazdę. Ten jednak ruszył dalej i jadąc ulicami miasta, doprowadził do groźnej kolizji z autobusem. Uczestnikom zdarzenia na całe szczęście nic się nie stało.

Gdy powiadomiony patrol ruchu drogowego przybył na miejsce, przebadał na zawartość alkoholu kierowcę opla. Przypuszczenia świadka się potwierdziły, gdyż 27-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu! Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Od 14 marca obowiązują nowe zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Alkohol u kierowcy, który jest pod jego wpływem, zdecydowanie obniża zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie też wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Pijany kierowca, to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Pośpiech Krzysztof kandydat na

  Wielkie mecyje 2 promile ja dopiero siadam do picia.

  • Pośpiech Krzysztof kandydat na
   2024-04-03 02:44
  • odpowiedz
 • czytelnik

  do picia może itak, ale nie do prowadzenia auta.

 • Becia

  Przypominam o wyborach. Dwóch kandydatów z zarzutami!

 • Brak kandydata na prezydenta

  A trzeci Gorol potem pudel i pani sklepowa z PiS

  • Brak kandydata na prezydenta
   2024-04-03 16:53
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również