Wiadomości z Świętochłowic

Hala widowiskowo-sportowa rośnie w oczach!

 • Dodano: 2024-03-22 08:45, aktualizacja: 2024-03-22 09:02

Na „Skałce” powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która w przyszłości będzie miejscem odbywania się wielu miejskich wydarzeń! Prace postępują w niesamowicie szybkim tempie – zobaczcie sami!

Coraz bliżej końca

Budowa hali na „Skałce” postępuje w bardzo szybkim tempie! Jak informuje prezydent miasta, trwają właśnie ostatnie prace związanie z laniem stropów i przygotowania do zabudowy zadaszenia konstrukcji budynku. Wewnątrz odbywa się już montaż instalacji elektrycznych. Przypominamy, że zgodnie z umową, hala ma zostać oddana do użytku do 4 marca 2025 roku.

Budowa hali oraz zagospodarowanie jej otoczenia pochłonie koszty w wysokości 57 mln złotych. Miastu udało się pozyskać dofinansowania zewnętrzne w ramach Polskiego Ładu (25 mln zł), Funduszu Odporności Metropolii (11 mln zł) oraz z Ministerstwa Sportu (5 mln zł).

Nowoczesna hala w sercu Świętochłowic

Hala widowiskowo-sportowa będzie składała się z areny głównej, 4 mniejszych sal z szatniami, pomieszczeniami dla trenerów, sędziów i medyków, strefą odnowy i rozgrzewki, salami techniczno-magazynowe oraz przebieralniami z toaletami i natryskami. Oprócz tego nie zabraknie pokoi administracyjno-biurowych czy sali konferencyjnej.
Hala będzie przystosowana do organizowania towarzyskich imprez krajowych i międzynarodowych. Będzie można rozgrywać w niej mecze m.in. siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, futsalu i badmintona. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • mieszkaniec upadłego miasta

  Miasto z halą i ruinami w centrum, które wygląda jak po bombardowaniu. Gratulacje dla mieszkańców

  • mieszkaniec upadłego miasta
   2024-03-25 11:49
  • odpowiedz
 • Franc Żymełka

  Pięknie czy to zasługa naszego włodarza z PiS jaszcze przed wyborami Morawiecki dziękują Świętochłowice dziękujemy raz i na zawsze kolegą z PiS on nikt z was się nigdy nie pojawił się w naszym mieście.

 • marian57

  Hala owszem przydatna inwestycja ale lokalizacja najgorsza z możliwych po prostu katastrofa , Beger chce zabetonować Skałkę i zajeździć autami a gdzie miejsce na spacer w spokoju ?

 • trasasasa

  W punkt! Skałka jest rozjeżdżana z wszystkich stron, dodatkowo na samym deptaku trzeba uważać na szalejących rowerzystów. Następna będzie Magera z powycinanymi drzewami i na spacer trzeba będzie jechać poza aglomerację...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również