Wiadomości z Świętochłowic

Handlowała podróbkami perfum

 • Dodano: 2021-07-14 06:15, aktualizacja: 2021-07-14 06:30

Flakony perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek, zabezpieczyli świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podróbki za pomocą jednego z portali społecznościowych oferowała do sprzedaży 24-letnia mieszkanka Chorzowa. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy uzyskali informacje o kobiecie, która oferuje do sprzedaży po wyjątkowo okazyjnej cenie perfumy opatrzone znakami towarowymi luksusowych marek kosmetycznych. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić trop i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Tam przypuszczenia stróżów prawa się potwierdziły. W trakcie kontroli w mieszkaniu 24-latki natrafili na „lewe” perfumy. Policjanci zabezpieczyli flakony perfum, których kobieta nie zdążyła jeszcze sprzedać. Łączna suma strat zostanie wkrótce oszacowana przez przedstawiciela producentów.

Zgodnie z artykułem 305 ustęp 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Bella

  Wystarczy wejść na fb i wpisać Skarbiec Anety tam idzie wszystkie oryginalne rzeczy kupić

 • hmmm

  Przecież każdy trzeźwo myślący dobrze wiedział, że jak okazyjna cena to nie za oryginał. Więc po co to karać. Nagrodzić jeszcze za przedsiębiorczość, a nie od razu karać. I jaka to strata dla tych firm kosmetycznych? Przecież tych perfum im nie ukradła.

 • Tomek

  Przez takie myslenie w tym kraju jest…

 • co?

  ty taki głuptas od urodzenia czy z PO oni też nie kradli tylko byli PRZEDSIĘBIORCZY a że Polska straciła setki miliardów na takiej przedsiębiorczości to pikuś

 • Patrycja

  Sedno

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również