Wiadomości z Świętochłowic

Jakub Chełstowski potwierdził zerwanie współpracy śląskiego PiS z prezydentem Begerem

 • Dodano: 2022-01-24 16:15

Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski oficjalnie potwierdził dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych, informację o zerwaniu współpracy z prezydentem Świętochłowic - Danielem Begerem. To efekt odwołania ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic, reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość, Adama Trzebinczyka.

Odwołanie Adama Trzebinczyka z funkcji wiceprezydenta

Adam Trzebinczyk został powołany na stanowisko drugiego wiceprezydenta 1 października 2019 roku. Po ponad dwóch latach Daniel Beger uznał jednak, że dalsza współpraca nie jest już możliwa:

- Zarządzanie miastem bardzo przypomina wioślarstwo zespołowe. To od pełnej synchronizacji zawodników, podziału energii i obierania wspólnego kierunku zależy to, czy dana drużyna osiągnie sukces. Odkąd zostałem prezydentem miasta, to właśnie taką drużynę chciałem tworzyć, opierając się na zaufanych i kompetentnych współpracownikach w pełni podzielających moją wizję zarządzania miastem i angażujących się w jej realizację. Mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka z funkcji Drugiego Zastępcy Prezydenta. Tym samym dobiegła końca nasza ponad dwuletnia współpraca w Zarządzie Miasta, którą osobiście uważam za dobrze spożytkowaną i związaną z wieloma sukcesami, w których Adam odgrywał ważną rolę – za to mu w tym miejscu dziękuję - napisał w ubiegłą środę na swoim facebookowym profilu prezydent Daniel Beger. 

"Prawo i Sprawiedliwość kończy współprace z prezydentem Danielem Begerem"

W ubiegły piątek pod Urzędem Miasta Świętochłowice odbyła się konferencja prasowa Adama Trzebinczyka. Podczas spotkania z mediami zarówno były wiceprezydent, jak i poseł Marek Wesoły zapowiedzieli zerwanie współpracy między Prawem i Sprawiedliwością a prezydentem Begerem. 

- Obecnie struktury świętochłowickie PiS zakończyły współpracę z panem Begerem. Jeśli chodzi o struktury wojewódzkie, w najbliższych dniach odbędzie się narada, ale wszystko wskazuje na to, że ten zwrot polityczny pana prezydenta Begera w stronę naszej opozycji, jest dla nas jednoznaczną informacją, że pan Beger po prostu zerwał współpracę z PiS - poinformował poseł Marek Wesoły. 


Czytaj więcej:


Marszałek województwa śląskiego - Jakub Chełstowski oficjalnie potwierdził dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych, informację o zerwaniu współpracy z prezydentem Świętochłowic - Danielem Begerem. 

- Koniec współpracy Prawa i Sprawiedliwości z Danielem Begerem po odwołaniu Adama Trzebinczyka jest faktem. To efekt zmiany zachowań i gierek politycznych prezydenta Świętochłowic - Daniela Begera pomimo ogromnej pomocy i woli współpracy kierowanej do miasta z rządu i z regionu - napisał na Twietterze marszałek Jakub Chełstowski. 


Źródło: Redakcja

Komentarze (9)    dodaj »

 • kulebele

  takie gorolsie wrzody jak chełstowski i trzebińchyk plynion sie na ślonsku ja szczury trza ta biblijno pisowo plaga jak nojgibci sztopnońć!!!

 • Piotr

  Teraz to już jest otwarta wojna Trzebińczyka z Begerem......A gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

 • voytek81

  Moim zdaniem mistrzostwo, najpierw wyciągnąć kasę dla Świon od pis(uarow) a później zerwać z nimi współpracę - rzadko to robie, ale wstanę i zacznę bić brawo !!! (w Świonach nie ma i nie bedzie tej partii!!! tutaj powinienem jeszcze dodać symboliczne gwiazdy ale pewnie ocenzurują mój wpis)

 • Wnuk łatwowiernego powstańca

  Precz z cenzurą . Sługusy pis.

  • Wnuk łatwowiernego powstańca
   2022-01-25 14:18
  • odpowiedz
 • a5

  Brawo -odwazny prezydent -nie boi się układów.

 • Że świon

  Przyjdzie czas że cała Polska zerwie współpracę z reżimową partią PiS

 • tylko PiS

  tylko PiS !!!

 • Wnuk łatwowiernego powstańca

  ,,Wam kury [...] prowadzić ,a nie politykę robić" powiedział o takich ,,politykach jak Chełstowski i Trzebinczyk marszałek Piłsudzki.. Wypowiedz o odmowie współpracy z legalnie wybranym prezydentem miasta jest przejawem buty i ordynarnego politykierstwa ze strony władz województwa. Widać że to nie jest woj. Śląskie , a pisowskie .

  • Wnuk łatwowiernego powstańca
   2022-01-25 01:28
  • odpowiedz
 • Maja

  Polityka według PiS. Marszałek jeszcze będzie szukał kontaktów z Prezydentem. Coraz głośniej że wielu na Śląsku go unika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również